Bateria z termostatem – Poznaj plusy i minusy termostatycznych baterii!

prysznic

Współczesne baterie to urządzenia, które powinny być nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Dobrze dobrane będa ozdobą miejsca, w jakim się znajdą, a także przyczynią się do zmniejszenia zużycia wody. Obecnie wybór baterii jest ogromny! Czasem trudno zdecydować się na konkretny model. W dzisiejszym wpisie przybliżymy baterie termostatyczne, które Polacy coraz chętniej i częściej wybierają.

Baterie wannowe oraz prysznicowe z termostatem

Wchodząc pod prysznic zawsze trzeba poczekać chwilę aż “zleci” ciepła woda. Nie jest to zbyt komfortowe, a do tego przez nawet krótki moment woda, która nie ma pożądanej temperatury wody po prostu się marnuje i od razu trafia do kanalizacji. Jednym z rozwiązań, dzięki któremu można cieszyć się praktycznie od razu ciepłą wodą, jest zakup baterii termostatycznej.

Baterie takie z pozoru nie różnią się bardzo od tych “zwykłych”. Baterie termostatyczne posiadają dwa pokrętła. Jeden z nich odpowiedzialny jest za odcięcie dopływu wody, a drugi za regulację temperatury. Wiele modeli na regulatorze ma podziałkę, dzięki której można zmienić temperaturę wody. Automatycznie większość producentów armatury ustawia ją na na 38 stopni.

Do zalet baterii natryskowych z termostatem zalicza się nie tylko fakt, że praktycznie od razu możemy cieszyć się temperaturą wody, taką jaką lubimy, ale także i tym, że modele te są bezpieczne w użytkowaniu. Jest to ważne w momencie, gdy z łazienki samodzielnie korzystają małe dzieci czy osoby starsze. Korzystając z baterii termostatycznej, nie ma ryzyka związanego z przypadkowym poparzeniem skóry, podczas kontaktu ze zbyt gorącą wodą. Poza tym oszczędności związane z korzystaniem z niej, są widoczne szybko w postaci niższych rachunków za wodę.

Bateria termostatyczna – natynkowa czy podtynkowa?

Baterie termostatyczne podzielić można ze względu na przeznaczenie, chociaż najczęściej są to baterie natryskowe i wannowe, ale także i na sposób montażu. Do wyboru dostępne są baterie z termostatem natynkowe oraz podtynkowe. Wybór danego modelu powiązany jest zazwyczaj ze stylem w jakim urządzona jest łazienka, z tym czy bateria jest wymieniana przy okazji zamiany baterii na nowszy model czy generalnego remontu.

Baterie prysznicowe z termostatem sprawdzają się także wtedy, gdy pod prysznicem ma znaleźć się cały panel natryskowy wraz z deszczownicą. Montaż tego rodzaju baterii nie jest skomplikowany. Łatwo też w przypadku takiej konieczności, wymienić daną część zamienną. Jeśli chodzi o baterie termostatyczne podtynkowe to na zewnątrz znajduje się wylewka oraz pokrętło z regulatorem temperatury. Cała reszta schowana jest w ścianie. Modele te wyglądają bardzo nowocześnie i też do takich łazienek pasują. Niewątpliwą ich zaletą jest także to, że są bezproblemowe podczas czyszczenia i pielęgnacji.