Ciekawe rozwiązania w ogrodzie

Ogród to wymarzone miejsce na spędzenie leniwego, słonecznego popołudnia. Szczególnie w okresie wiosenno-letnim uwielbiamy spędzać wolne chwile na świeżym powietrzu, w idyllicznej i relaksującej atmosferze. Aby wypoczynek był jak najbardziej komfortowy, należy zadbać o dobrą atmosferę miejsca. Pomoże nam w tym wybór odpowiednich mebli ogrodowych.

Na szczęście minęły już czasy, kiedy jedynymi dostępnymi produktami były białe, plastikowe krzesła, które z wygodą i estetyką miały niewiele wspólnego. Dzisiaj urządzanie ogrodu jest o tyle łatwiejsze, że ograniczają nas jedynie dostępne fundusze oraz własna fantazja, a nie dostępność atrakcyjnej oferty. Poniżej przedstawiamy najciekawsze rozwiązania, które łączą w sobie uniwersalność, elegancję i komfort użytkowania.

Zestawy mebli ogrodowych z technorattanu

Meble ogrodowe powinny spełniać kilka warunków – pasować do klimatu miejsca i wyglądu domu, być trwałe i wygodne, a także na tyle przestronne aby pomieścić wszystkich domowników. Wszystkie te funkcje znajdziemy w meblach ogrodowych z technorattanu. Jest to materiał zbliżony wyglądem do klasycznego rattanu, ale charakteryzuje się większą trwałością i wytrzymałością konstrukcji. Nie wymaga stosowania skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych, zatem będzie łatwy w utrzymaniu w każdych warunkach atmosferycznych. Zwłaszcza w połączeniu z wygodnymi, zdejmowanymi poduszkami, które mogą służyć również jako samodzielne siedziska. Takie kompozycje zagwarantują nam komfort na kilka lat bez konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków.

Jeżeli pragniecie stworzyć unikalną strefę odpoczynku, gotowe zestawy mebli ogrodowych z technorattanu będą najlepszym wyborem.

Łóżko ogrodowe z baldachimem

Wypoczynek pod chmurką nabierze subtelnej elegancji i wytworności dzięki łóżku ogrodowemu z baldachimem. Takie rozwiązanie znane jest z popularnych filmów amerykańskich, w których akcja rozgrywa się w willach z basenem. Jego potężne rozmiary sprawiają, że na zawsze zapomnimy o niewygodzie, a sam baldachim osłoni nas przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Gdy zdecydujemy się na jego złożenie, łóżko stanie się idealnym meblem do opalania, dzięki któremu nabierzemy równomiernego kolorytu. Odpoczynkowi sprzyjają dodatkowo wygodne poduszki, które dopasowują się do ciała i sprawiają, że czas spędzony w ogrodzie będzie naszą ulubioną wakacyjną rozrywką.

Fotele wiszące w ogrodzie

Jeżeli posiadacie niewielki ogród, przyjrzyjcie się bliżej coraz popularniejszym meblom zwieszanym, które nie potrzebują wiele miejsca, a świetnie spełniają swoje funkcje wypoczynkowe. Szczególnie ciekawym i oryginalnym elementem są fotele wiszące w ogrodzie.To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy lubią posiedzieć i przede wszystkim pohuśtać się na świeżym powietrzu! Umieszczenie na specjalnie wyprofilowanym, stalowym drążku zapewnia stabilność, a miękkie poduchy gwarantują wygodę i komfort, który zachęca do popołudniowej drzemki. Co więcej, dzięki możliwości zamocowania huśtawki bezpośrednio do sufitu, będziemy mogli cieszyć się nią również po zakończeniu sezonu wiosenno-letniego. Jeżeli lubicie nietypowe fotele do ogrodu, to wiszące siedziska odpowiedzą na wasze potrzeby. Nawet jeżeli wyrośliście z wieku dziecięcego!

Nie można zapominać, że ogród powinien nie tylko spełniać funkcje estetyczne, ale również być miłym miejscem do spędzania wolnego czasu. Niezależnie, czy zdecydujemy się na meble ogrodowe fotel wiszący czy łóżko z baldachimem, to dobranie komfortowych mebli ogrodowych sprawi, że zyskamy dodatkową strefę relaksu. I to tuż za swoim oknem!