Co myśleć o recenzjach klientów w turystyce?

Każdy ma swoją opinię i każdy lubi ją wyrażać. Na temat wybranego celu podróży, odwiedzonej restauracji, ostatniego obejrzanego filmu, ostatnio polubionego zdjęcia

Każdy ma swoją opinię, ale czy ma to znaczenie? Czy należy to wziąć pod uwagę? Patrzymy na nich, zanim coś kupimy. Zanim będziemy chcieli wynająć przyczepę stacjonarną w Bretanii, sprawdzimy opinie klientów o kempingu na Trip Advisor lub innych platformach. I to jest normalne! Ponieważ chcemy wiedzieć, czy dotrzymana zostanie obietnica sprzedającego. Jeśli zajęcia dla dzieci są naprawdę do zadania. Jeśli ramy spełnią nasze oczekiwania. Ale czy te opinie są wiarygodne? Czy to jest obowiązkowy krok?

Przestań podróżować w nieznane dzięki recenzjom

Zwiększając dostęp do różnych opinii, Internet umożliwi internautom łatwiejsze porównywanie, uczenie się i wybieranie miejsca na wakacje … i według większego zestawu kryteriów!

Kiedy klienci zostawiają recenzje, będą albo pozytywne, albo negatywne, ale zazwyczaj zawsze będą konstruktywne. Niektórzy robią to wystarczająco często, aby stać się rodzajem przewodnika (który Google nazywa „przewodnikami lokalnymi”), oferując recenzje z kropkami porad i będąc naprawdę przydatnymi dla społeczności.

Mściwe lub sfałszowane opinie

Wiemy również, że ludzie łatwiej dzielą się opiniami negatywnymi niż pozytywnymi. Dlatego zazwyczaj łatwiej jest zostawić recenzję w Trip Advisor, gdy jest ona negatywna. To parametr, który należy wziąć pod uwagę, to prawda. A teraz bądźmy szczerzy: zostawiamy to powiadomienie, zwłaszcza gdy doświadczenie jest potężne. Jeśli ocena była wystarczająco dobra lub zła, warto ją przeczytać.

Tak, istnieją fałszywe opinie napisane przez boty (programy komputerowe dla nich stworzone) lub przez osoby opłacane przez mikro-zadania . Ale strony porównujące podróże coraz częściej sortują i gwarantują, że ich użytkownicy oceniają „na wysokim poziomie i na zewnątrz”.

Przeczytaj recenzje udanych wakacji?

Znajomość opinii klientów na temat miejsca na wakacje jest zarówno przydatna, jak i odruchowa. Teraz, wiedząc, że taki kemping w Normandii ma więcej pozytywnych opinii niż inny w PACA na Trip Advisor, nie ma większego zainteresowania, ponieważ nie zmienisz regionu w tym momencie, prawda?

To powiedziawszy, może dać ci pomysły na wakacje, decydujesz się na krok różnych doświadczeń. Ale czy jest to obowiązkowy krok, aby nie zanurzać się, jak w pubach, w kąpielisko, kiedy obiecano nam basen olimpijski? Nie, chyba że naprawdę zajdziesz daleko z podejrzanymi firmami.