Czy można prasować mokre ubrania?

Czy można prasować mokre ubrania

Prasowanie może być prawdziwą udręką – zwłaszcza że różne tkaniny wymagają różnej pielęgnacji. Dlatego wszelkie sposoby na to, by pomóc sobie z prasowaniem, są jak najbardziej pożądane. Jednym z nich jest prasowanie mokrych ubrań. Czy jednak można to robić?

Prasowanie mokrych rzeczy nie jest bezpieczne

Chociaż prasowanie mokrych rzeczy uznaje się za łatwiznę – dużo łatwiej jest rozprasować tkaninę, która jest wilgotna – nie jest to polecana metoda. Dlaczego? Z prostego powodu: materiał nie powinien być suszony gorącym żelazkiem, gdyż może się zniszczyć. Mokre ubrania powinny wyschnąć przed prasowaniem. Uwaga, mogą być jednak wilgotne. Tak przecież działają funkcje parowe, prawda? Lekko wilgotne tkaniny łatwiej jest wyprostować, pozbyć się drobnych zagnieceń, a przez to efektywnie wyprasować. Pamiętaj jednak, że suszenie żelazkiem nie wchodzi w grę.

Prasowanie lekko wilgotnych tkanin

Prasowanie lekko wilgotnych tkanin to popularny trik, który ułatwia pozbywanie się zagnieceń, nawet na trudnych do wyprasowania tkaninach. Świetnie prasuje się wilgotne koszule lniane czy też ubranka dziecięce. Możesz prasować ubrania, które są jeszcze lekko wilgotne po zdjęciu z linki bądź też skorzystać z funkcji mgiełki w żelazku. Jeśli Twoje żelazko jej nie posiada, wystarczy sięgnąć po butelkę z atomizerem i lekko spryskać tkaninę, by była ona wilgotna. Jeśli posiadasz pokrowiec na deskę do prasowania, możesz go zwilżyć, a wtedy ubrania, które będą się na nim znajdować, automatycznie staną się trochę bardziej zwilgotniałe. To często wykorzystywany sposób na pozbycie się trudnych do wyprasowania zagnieceń. Pamiętaj jednak, że tkanina musi być wilgotna, a nie mokra. Suszenie żelazkiem zawsze jest szkodliwe dla ubrań – niezależnie od tego, z jakiego materiału są wykonane.

Prasowanie nie musi być trudne – zwłaszcza jeśli znasz kilka trików, które mogą ułatwić Ci tę pracę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat akcesoriów do prasowania, które sprawią, że ta czynność będzie jeszcze łatwiejsza, zajrzyj na stronę Leifheitsklep.pl.