Czym charakteryzują się koszule asymetryczne?

czym-charakteryzuja-sie-koszule-asymetryczne

Niegdyś istniała wyraźna granica pomiędzy męskim i damskim strojem. Uważano, że płci pięknej nie przystoi nosić spodni ani innych elementów męskiej garderoby. Moda lubi jednak zaskakiwać i już w latach dwudziestych XX wieku odważono się na pewną rewolucję, która zapoczątkowała szereg zmian. A ich efektem było m.in. pojawienie się koszuli w damskiej szafie. Początkowo miała ona formę klasyczną, by w czasem przyjść metamorfozę i nabrać nieco ekstrawagancji, czego przykładem są koszule asymetryczne. Dowiedz się, czym się charakteryzują.

Koszula asymetryczna w damskiej szafie

Koszula to luźny i wygodny strój niezastąpiony w licznych stylizacjach. W zależności od tego, jaki model wybierzemy, będziemy mogły dostosować ją do każdej okazji. Wiele z nas nie wyobraża sobie swojej szafy bez asymetrycznej koszuli, jest to bowiem element garderoby, dzięki któremu możemy stworzyć ciekawe stylizacje na różne okazje. Może być ona podstawą wieczorowych kreacji, jak i sposobem na zmysłowy look. W zależności od tego, z czym ją zestawimy, zyskamy niepowtarzalny wygląd.

Koszula asymetryczna charakteryzuje się przede wszystkim odsłoniętym ramieniem – wyjaśnia ekspertka ze sklepu internetowego z modą damską Magnetic. Dzięki temu jest bardzo kobieca i zmysłowa. Oprócz tego można się spotkać także z innymi formami asymetrii. Mogą one dotyczyć dołu koszuli, który z jednej strony jest dłuższy, z drugiej zaś krótszy.

Koszula asymetryczna – na co dzień czy od święta?

Odsłonięte ramię, z jakim można się spotkać w klasycznych koszulach asymetrycznych nadaje stylizacji zmysłowego charakteru. Z tego powodu jest ona doskonałym wyborem na wieczorne wyjście do klubu. Wspaniale będzie się prezentować w towarzystwie klasycznych spodni, tworząc bardziej eleganckie zestawienie. Doskonale sprawdzi się także w połączeniu ze spódnicą, jednak wtedy efekt będzie bardziej kobiecy i zmysłowy. Oprócz tego, koszula asymetryczna jest także doskonałym wyborem na co dzień, szczególnie popularnym w upalne dni. Idealne eksponuje opalone ciało i sprawia, że nie jest nam gorąco. Sprawdzi się w połączeniu z szortami z wyższym stanem lub ze zwiewną długą spódnicą.

Koszula asymetryczna powinna znaleźć się w szafie każdej kobiety, której zależy nam tym, aby wyglądać stylowo i wyróżnić się z tłumu. Dzięki niej można stworzyć stylizacje na różne okazje. Sprawdzi się w bardziej eleganckim wydaniu, ale będzie także doskonałym wyborem na co dzień.