Dobroczynne właściwości oleju z wiesiołka

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z dobroczynnych właściwości olejów. Dużym uznaniem cieszy się olej z wiesiołka, zawierający kwas linolowy. Możesz zażywać go w kapsułkach, co znacznie ułatwi Ci jego codzienne spożywanie. Jeśli jesteś ciekaw, jakie ma właściwości olej, o którym tyle się mówi, zapraszamy do lektury.

Olej z wiesiołka zawiera cenne kwasy tłuszczowe, między innymi kwas gamma linolenowy. Jego zalety przekraczają kuchenne zastosowanie. Olej z wiesiołka ma wpływ na kondycję cery, regulując jednocześnie wydzielanie hormonów. Powstały z nasion wiesiołka olej jest tym, czego potrzebuje organizm współczesnej kobiety.

Wyjątkowy olej z wiesiołka

Nienasycone kwasy tłuszczowe, których pełen jest olej z wiesiołka, regulują poziom cholesterolu we krwi. Stosowanie oleju codziennie pomaga utrzymać organizm w dobrej kondycji, również w przypadku osób starszych. Wysokonienasycone kwasy tłuszczowe przyspieszają gojenie ran, co jest szczególnie istotne w przypadku częstych zabiegów chirurgicznych. Wpływanie na regenerację tkanki chrzęstnej czyni ten olej jednym z faworytów wśród tego typu produktów Właściwości oleju pozwalają przechowywać go w lodówce i stosować na zimno jako dodatek do sałatek i kanapek.

Możesz również pić olej z wiesiołka – ilość dziennego spożycia nie powinna przekraczać jednej stołowej łyżki. Dzięki swoim właściwościom prozdrowotnym olej ten znajdziesz także w wielu suplementach diety.

Czy olej z wiesiołka jest odpowiedni dla każdego?

Olej z wiesiołka stosuje się tak jak każdy inny suplement, po konsultacji z lekarzem, który znając skład oleju zadecyduje, czy można go połączyć np. z przyjmowanymi lekami. Dawkowanie oleju w III trymestrze ciąży należy ustalić z lekarzem. W pierwszych dwóch trymestrach najlepiej go unikać. Trzeba wiedzieć, że zarówno kwasy omega, jak i witaminę e łatwo przedawkować.

Olejowi z wiesiołka przypisuje się mnóstwo korzyści dla naszego organizmu. Wspomaga trawienie, zapobiega utracie wody, a także pomaga w leczeniu chorób skórnych. Cenne właściwości tego produktu podkreślają również panowie, bo może on wspomagać męską potencję. Niepospolite właściwości wiesiołka znacznie przewyższają ewentualne skutki uboczne wynikające z jego stosowania.

Wprowadzenie oleju z wiesiołka do przemysłu farmaceutycznego, pozwoliło na odkrycie jego zbawiennych właściwości. Używany do produkcji leków, ma swoje miejsce także w sklepach ze zdrową żywnością. Kupisz go w ciemnych butelkach, które pomagają zachować jego właściwości. Ta niepozorna roślina naprawdę ma moc!