Domowe sposoby na białe zęby, które poleca centrum medyczne

centrum-medyczne

Dawno temu w Anglii ktoś powiedział, że uśmiech każdego jest w tym samym języku. Wszyscy wiemy, że uśmiech jest naszą wizytówką, często pomaga rozładować napięcie podczas konfliktów, jedna ludzi i bardzo dużo mówi o każdym z nas. Z tych wielu powodów zależy nam na tym, by nasz uśmiech był nieskazitelnie biały. By uzyskać błysk w uśmiechu używamy specjalistyczne szczoteczki do zębów, pasty wybielające i hamujące osadzanie sie kamienia, stosuje się sodę, cytryny lampy lub specjalne paski wybielające – to tylko jedne z nielicznych sposobów na rozjaśnianie zębów. Jakie z domowych metod na olśniewający uśmiech są bezpieczne i nie niszczą zębów? Które ze sposobów poleca stomatolog?

Skąd bierze się konkretny kolor zębów?

Przede wszystkim od nas zależy jak będzie wyglądał nasz uśmiech, czy będzie olśniewająco biały czy mniej. Mimo tego nie na wszystko w kwestii wyglądu naszych zębów mamy wpływ. W dużej mierze, to jak wygląda nasze uzębienie jest kwestią genów. Bardzo ważną rolę pełnią dwie tkanki, z których zbudowany jest ząb – zębina i szkliwo. Zębina leży pod szkliwem i zazwyczaj ma kolor kości słoniowej. Szkliwo natomiast chroni zęby przed uszkodzeniami i może posiadać różną gęstość i przezroczystość. Szkliwo, które jest bardziej zmineralizowane jest grubsze i mocniejsze, dzięki czemu lepiej odbija światło, tym samym sprawiając, że zęby są zdecydowanie jaśniejsze. Przez cienkie szkliwo prześwituje zębina, sprawiając wrażenie żółtego uzębienia. Dodatkowo, poza tymi dwoma tkankami na barwę w jakiej jest uzębienie ma wpływ także wiek. Zęby, które posiadają starsze osoby, są zdecydowanie bardziej żółte i ciemne. Do czynników, które są niezależne od nas i wpływają negatywnie na kolor naszych zębów, należą także te, które możemy wyeliminować sami. Do większości przebarwień przyczynia się spora część używek XXI wieku, są nimi: papierosy, kawa, herbata, ciemne napoje oraz soki, których kolor pochodzi nie od owoców, tylko od barwników, które są użyte do ich przyrządzenia. Barwniki wnikają w strukturę szkliwa. Jak podkreśli nie jeden dentysta, ortodonta i higienista wpływ na zewnętrzne przebarwienia powodują również zła higiena jamy ustnej, płukanki do ust, które zawierają chlorheksydynę, tabletki zawierające żelazo, a także antybiotyki z grupy tetracyklin.

Istnieją też sposoby na wybielenie zębów u stomatologa. Jeśli zależy Ci na pięknym uśmiechu, odwiedź tę stronę i znajdź centrum medyczne w swojej okolicy, który posiada specjalizację taką jak stomatologia: https://polmed.pl

centrum-medyczne

Wybielanie zębów domowymi sposobami

By uzyskać ładny kolor uzębienia przede wszystkim musimy dbać o regularne i dokładne szczotkowanie zębów. Dodatkowo przy myciu zębów rano i wieczorem polecane jest dokładne nitkowanie oraz płukanie zębów płynem. Stomatolog zaleca także mycie zębów po spożyciu niektórych napojów, takich jak herbata, kawa, napary ziołowe, czerwone wino, napoje z substancjami barwiącymi. Częste spożywanie tych produktów może wpływać negatywnie na kolor szkliwa naszych zębów. Aby wybielić swoje zęby, możemy zastosować kilka domowych sposobów. Najbardziej powszechnym sposobem na wybielenie zębów jest szczotkowanie ich przy użyciu kurkumy, która nie tylko wzbogaca smak potraw, ale posiada mnóstwo różnych funkcji. Ma ona funkcje przeciwgrzybiczne oraz przeciwbakteryjne. Jeśli zależy nam na poprawieniu wyglądu uzębienia powinniśmy skorzystać ze sproszkowanej kurkumy. Powinniśmy nanieść ją na szczoteczkę do zębów i dokładnie szczotkujemy zęby z każdej strony. Dodatkowo za pomocą kurkumy możemy przyrządzić pastę do zębów z kurkumy, do zrobienia jej potrzebujemy łyżeczkę sproszkowanej kurkumy, łyżkę oleju kokosowego i dwie krople olejku miętowego. Wszystkie składniki należy ze sobą zmieszać do jednolitej konsystencji. Kolejnym sposobem jest wybielanie zębów przy użyciu aktywnego węgla. Jeśli chcemy skorzystać z jego dobroczynnych właściwości, powinniśmy szczotkować nim zęby raz na 3-4 dni. Korzystne może być zmieszanie aktywnego węgla z pastą do zębów lub olejem kokosowym. Preparat ten możemy kupić w niemal każdej aptece w postaci kapsułek. Metoda ta cieszy się dużą popularnością ze względu na jej skuteczność. Widoczne efekty mogą się pojawić już po pierwszym użyciu. Niestety, odradza się szczotkowanie zębów aktywnym węglem w przypadku nadwrażliwości dziąseł lub zębów.