Fakty i mity na temat komputerów marki Apple

fakty-i-mity-na-temat-komputerow-marki-apple

Amerykańska firma Apple znana jest na całym świecie. Uchodzi za producenta urządzeń najwyższej jakości i lidera w dziedzinie nowych technologii. Komputerom Apple zarzuca się jednocześnie niewspółmierność ceny do ich faktycznej wartości. Często wypominana jest także niekompatybilność urządzeń Apple z produktami innych firm. Które z tych twierdzeń są prawdziwe, a które należy włożyć między bajki? Przedstawiamy fakty i mity na temat komputerów Apple.

Fakt: komputery Apple cechują się wysoką jakością

Pierwszym utartym hasłem jest to, że komputery Apple to urządzenia najwyżej jakości. Zdecydowanie jest w tym ziarno prawdy. Zapoznając się z kolejnymi propozycjami tej amerykańskiej firmy, trudno nie uznać, że Apple wytycza nowe trendy w rozwoju komputerów i innych urządzeń. Dobrym przykładem jest komputer Apple iMac 27 do montażu filmów i obróbki zdjęć. To nowoczesne urządzenie cechuje się niezwykłą jakością obrazu, dużą wydajnością i szybkością pozwalającą na prowadzenie najbardziej wymagających procesów związanych z fotografią czy filmem. Dlatego też to, że komputery Apple cechują się wysoką jakością, można uznać za potwierdzony fakt!

Mit: komputery Apple nie są kompatybilne z produktami innych firm

Często powtarzanym stwierdzeniem jest to, że komputery Apple nie współpracują z urządzeniami innych firm. Jak wyjaśnia sprzedawca sprzętu Apple z firmy UltraUpgrade: opinia ta wynika z faktu, że urządzenia Apple posiadają własny, autorski system operacyjny. Nie oznacza to jednak, że nie mogą współpracować z produktami innych firm. Jak najbardziej można podłączać do komputerów Apple sprzęty innych producentów. Należy jednak przyznać, że stosowanie kilku połączonych ze sobą urządzeń Apple – na przykład komputera, iPhone’a i iPad’a – daje zdecydowanie najlepszy efekt, pozwalając wykorzystać pełnię ich możliwości.

Czy komputery Apple są warte swojej ceny?

Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Nie ulega wątpliwości, że komputery Apple to urządzenia z górnej półki cenowej. Faktem jest jednak także to, że urządzenia takie jak iMac, Mac Mini czy MacBook oferują wysoką jakość wykonania i doskonałe parametry techniczne. Gwarantują szybkość pracy, bezpieczeństwo i bezawaryjność.

Wybór komputera należy uzależnić od potrzeb użytkownika. W przypadku osób, których praca wymaga szybkich i wydajnych urządzeń, komputer Apple będzie stanowił wartościowe narzędzie, którego koszt zakupu zwróci się po stosunkowo krótkim czasie. Dlatego planując zakup komputera, warto kierować się nie tylko utartymi opiniami i krążącymi w sieci mitami, ale także sprawdzonymi informacjami oraz – przede wszystkim – własnymi wymaganiami i potrzebami.