Gdynia – noclegi i apartamenty nad morzem dla spragnionych aktywnego wypoczynku

Gdynia noclegi – widok na gdyńskie nadbrzeże

Zazwyczaj nieco w cieniu większego Gdańska, ma jednak do zaoferowania mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzania. Idealna zarówno na weekend nad morzem, jak i dłuższe wakacje, pełna uroczych kawiarni, restauracji, historycznych zabytków oraz apartamentów oferujących komfortowe noclegi. Gdynia – bo o niej mowa – to miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić!

Gdynia – razem z Gdańskiem i Sopotem – wchodzi w skład Trójmiasta, czyli bez wątpienia najbardziej znanej w naszym kraju aglomeracji. Zajmuje powierzchnię około 390 km2, z czego… aż 60% to obszar morski. Liczy około 244 tys. mieszkańców, co daje jej 12. miejsce w Polsce pod względem populacji.

Historia Gdyni jest nierozłącznie związana z jej położeniem – głównym impulsem do rozwoju tego ośrodka była potrzeba powstania drugiego portu, zapewniającego Polsce swobodny dostęp do szlaków morskich wobec przez lata trudnej i niepewnej sytuacji politycznej Gdańska. Obecnie jest to oczywiście miasto portowe, ale także ważny ośrodek społeczny, kulturalny i turystyczny, bogaty w liczne miejsca noclegowe i apartamenty Gdynia. To doskonałe miejsce na wypoczynek: samemu, we dwoje, z paczką przyjaciół lub rodziną.

Gdynia – nocleg blisko morza i blisko Skweru Kościuszki

Najbardziej rozpoznawalnym miejscem w Gdyni jest bez wątpienia Skwer Kościuszki. Razem z ul. 10 Lutego i al. Jana Pawła II stanowi wizytówkę miasta i centrum jego życia turystycznego i rozrywkowego. Znaleźć tam można liczne restauracje, kawiarnie, centrum rozrywkowe oraz kino. Spacerując Skwerem Kościuszki, można podziwiać zabytkowe kamienice (m.in. kamienicę Zygmunta Peszkowskiego z 1928 r. i kamienicę Pręczkowskich z 1937 r.) oraz zobaczyć kilka pomników (np. pomnik Polski Morskiej oraz tablicę upamiętniającą wizytę Jana Pawła II).

Nieopodal Skweru Kościuszki znajduje się największe w Polsce akwarium, którego atrakcjami są żywa rafa koralowa, tzw. mokra sala, gdzie można dotknąć pływających ryb, a także planetarium ulokowane w sali projekcyjnej Akademii Morskiej. Oczywiście w bliskiej i nieco dalszej okolicy można bez problemu znaleźć apartamenty na wynajem krótkoterminowy Gdynia, np. takie jak Nowe Orłowo, będące doskonałą bazą wypadową do zwiedzania miasta.

Gdynia – apartamenty nad morzem

Planując swój pobyt w Gdyni i noclegi nad morzem, nie można zapomnieć o zobaczeniu na własne oczy dwóch flagowych polskich okrętów zacumowanych tuż nad brzegiem Bałtyku. Pierwszy z nich to słynny niszczyciel ORP „Błyskawica”. Powstawał w latach 1936-1936 w Anglii, a w 1937 r. przeszedł w służbę Polskiej Marynarki Wojennej. Brał udział w walkach pod Narvikiem i Dunkierką, w inwazji w Normandii, pływał w konwojach przez Atlantyk. Jest najstarszym tego typu okrętem na świecie. Od 1976 r. pełni funkcje muzealne oraz reprezentacyjne.

Jeśli zdecydujemy się na apartament Gdynia na wynajem nieopodal al. Jana Pawła II, koniecznie trzeba zobaczyć zacumowany tam Dar Pomorza, czyli zbudowaną w 1909 r. w Hamburgu fregatę Morskiej Szkoły w Gdyni. Przez ponad 50 lat służyła celom szkoleniowym i edukacyjnym, rozsławiając Polskę na całym świecie. Mimo upływu lat Dar Pomorza nadal uważany jest za jeden z najpiękniejszych żaglowców na świecie. Obecnie pełni funkcje muzealne – zwiedzający mogą zobaczyć główny pokład i wnętrze statku, poznając dzięki temu warunki pracy i życia marynarzy oraz kadry oficerskiej.

Noclegi Gdynia – nieopodal Kamiennej Góry

Apartament do wynajęcia Gdynia bez problemu znaleźć można także nieopodal Kamiennej Góry, czyli dzielnicy willowej miasta ze znanym punktem widokowym. Bardzo blisko, przy ul. Świętojańskiej, do dyspozycji turystów pozostają apartamenty Gdynia Centrum. Dosłownie w kilka minut można stamtąd dojść do kolejki na Kamienną Górę lub samodzielnie wspiąć się na wzniesienie. Na jego szczycie znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta, portu i Zatoki Gdańskiej.

Sama Kamienna Góra początkowo była własnością klasztoru w Kartuzach, ale w latach 20. XX wieku teren ten odkupiono i zaczęły się tam pojawiać wille – początkowo nawiązujące stylem do polskich dworków, później modernistyczne, z prostymi geometrycznymi bryłami, aż po tzw. wille morskie, posiadające elementy opływowe. Część z nich uległa zniszczeniu, ale wiele zostało odrestaurowanych, więc spacer po Kamiennej Górze może być naprawdę ciekawy dla miłośników architektury.

Bogate życie rozrywkowe dużego miasta, ale zarazem mnóstwo miejsc przesyconych historią oraz piękne plaże – to wszystko oferuje turystom Gdynia. Apartamenty nad morzem w tym właśnie mieście zapewniają komfortowy, błogi odpoczynek po całodziennym zwiedzaniu lub nocnych imprezach. Rodziny z dziećmi również mogą liczyć na wygodne noclegi Gdynia – bon turystyczny jest honorowany w wielu apartamentach, więc każdy znajdzie w Gdyni coś dla siebie!