Granitowy blat i drewniane szafki kuchenne – hit w aranżacji wnętrz 2021

Wiele osób spośród tych, które planują wykończenie lub remont kuchni w 2021 roku, nie ma pewnie jeszcze sprecyzowanych planów, jak jej wnętrze ma dokładnie wyglądać. Nasza podpowiedź to: montaż mebli z drewna na wymiar oraz stylowe i trwałe blaty granitowe. Wiele na to wskazuje, że takie połączenie będzie hitem w aranżacji kuchni w tym roku.

Zabudowa kuchenna na wymiar

Coraz więcej klientów przekonuje się do zakupu zaprojektowanych i wykonanych dla nich przez fachowców mebli kuchennych na wymiar. Takie rozwiązanie oznacza nie tylko optymalne wykorzystanie dostępnej w kuchni lub aneksie przestrzeni, ale też duży wybór materiałów, wykończeń i detali. Kupując gotowe meble kuchenne w sklepie takich możliwości nie mamy bądź są one dostępne w zdecydowanie węższym zakresie. W zależności od indywidualnych preferencji, oraz oczywiście budżetu, można wybrać meble z różnych gatunków litego drewna (np. dębu, jesionu, olchy czy buku), ale też płyt wiórowych, płyt MDF czy nawet szkła. W nowoczesnych meblach kuchennych wykonywanych na zamówienie jako uzupełnienie drewna chętnie stosowane są takie oryginale propozycje, jak fronty ze stali czy aluminium albo elementy z marmuru albo betonu architektonicznego. W ten sposób uzyskujemy we wnętrzach ciekawy i niebanalny wystrój industrialny. Należy jednak zawsze mieć na uwadze – jak słusznie radzi ekspert z hurtowni kamienia naturalnego HB-Polska – nie tylko estetykę, ale i funkcjonalność zastosowanych pomysłów. Przedstawiając swoją wizję aranżacji projektantowi kuchni, możemy liczyć na fachowe doradztwo tym zakresie. Nie da się ukryć też, że najbardziej reprezentatywną częścią zabudowy kuchennej są fronty mebli – dlatego tu trzeba bardzo rozważnie wybrać materiał czy rodzaj drewna, a także sposób ich wykończenia. Fronty powinny pasować nie tylko do pozostałych elementów zabudowy, ale też do podłogi, blatów czy parapetów, a nawet do armatury kuchennej.

Granitowe blaty – estetyka i funkcjonalność

Niezwykle trwałe i eleganckie elementy z kamienia naturalnego takie, jak granitowe blaty stanowią doskonałe uzupełnienie kuchennej zabudowy z drewna. Dobry blat powinien być wygodnym i bezpiecznym miejscem do przygotowywania posiłków, odpornym na trwałe zabrudzenia czy zarysowania. Istotny jest też kolor tworzywa – do dzisiejszych kuchni urządzanych w stylu minimalistycznym, w których przeważają takie kolory, jak biel, szary i czerń, a także wspomniane wyżej różne odcienie drewna – blaty z granitu np. w kolorze szarym pasują doskonale. Do tego granit jest materiałem wodoodpornym oraz wytrzymałym na działanie wysokich temperatur, więc z pewnością nie uszkodzimy takiego blatu podczas wykonywania normalnych kuchennych czynności. Podobnie jak w przypadku mebli na wymiar – blaty z grantu do kuchni również możemy zamówić w pasujących nam wielkościach i kształtach, dzięki czemu cała aranżacja będzie zgodna z naszym pomysłem.