Jak można przyspieszyć porost rzęs?

Mocne i długie rzęsy to skutek wielokierunkowych działań. Domowe sposoby na porost rzęs obejmują stosowanie dobrej jakości kosmetyków połączone z prawidłową pielęgnacją rzęs. Na rynku dostępnych jest wiele odżywek mających na celu przyspieszenie wzrostu rzęs, spośród których na szczególną uwagę zasługują produkty w postaci serum. Nie tylko wydłużają one rzęsy, ale również cechują się bezpieczeństwem stosowania.

Dlaczego rzęsy wypadają?

Poza funkcją estetyczną rzęsy pełnią także inne, niezwykle istotne dla organizmu. A mianowicie ochraniają gałki oczne przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, zanieczyszczeniami środowiskowymi, wodą oraz drobnymi owadami.

Na porost rzęs, ich ogólną kondycję i gęstość ma wpływ wiele czynników, do których zaliczane są:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • dieta,
  • wiek (wraz ze starzeniem się organizmu potencjał wzrostu rzęs zmniejsza się, a włoski są bardziej łamliwe i kruche).

Osłabienie skutkujące wypadaniem rzęs może być spowodowane również:

  • stosowaniem nieodpowiednich kosmetyków do makijażu oczu,
  • niewłaściwym sposobem wykonania demakijażu oczu,
  • długotrwałym wykonywaniem zabiegów przedłużania rzęs,
  • niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, np. mrozem, wiatrem, słońcem czy wahaniami temperatur.

Ponadto nadmiernie wypadające rzęsy mogą wskazywać na o wiele poważniejsze problemy natury zdrowotnej, takie jak alergia, infekcje, zaburzenia hormonalne, czy zapalenie mieszków włosowych lub brzegów powiek.

Domowe sposoby na porost rzęs”>Domowe sposoby na porost rzęs

W walce o naturalnie długie i gęste rzęsy istotna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Podstawą jest dokładnie i prawidłowo wykonany demakijaż okolic oczu przy pomocy wacika nasączonego płynem micelarnym lub płynem do demakijażu oczu. Chcąc odpowiednio oczyścić rzęsy z resztek makijażu oraz innych zanieczyszczeń zaleca się delikatnie przyłożyć do powieki wacik, następnie przez chwilę go przytrzymać (lekko dociskając palcami), a następnie w ostrożny sposób (aby nie wyrwać włosków ani ich nie połamać) przeciągnąć go w dół.

Przyspieszenie wzrostu rzęs jest również zależne od codziennego ich rozczesywania za pomocą dokładnie umytej spiralki – specjalnie do tego celu zaprojektowanej szczoteczki lub po zużytym tuszu do rzęs.

Dodatkowo pomocny jest również masaż okolic oczu, który wpływa na lepszą pracę mieszków włosowych oraz poprawia mikrokrążenie, odżywienie cebulek włosowych, a w konsekwencji – szybszy wzrost rzęs. Może on być wykonany w salonie kosmetycznym, bądź samodzielnie w zaciszu domowym.

Szczególnie ważne jest regularne stosowanie środków przeznaczonych do pielęgnacji rzęs w formie balsamów, odżywek oraz serum – np. Biotebal rzęsy XXL.

Serum do rzęs – sposób na długie i mocne rzęsy

Rzęsy, podobnie jak włosy na głowie, wymagają regeneracji oraz odżywienia.  W tym celu powstały preparaty, takie jak balsamy, odżywki czy sera do rzęs. Jednak za najlepszy wybór uważa się właśnie środki w postaci serum. Wyróżniają się one nie tylko wygodnym sposobem aplikacji, ale również najwyższym stopniem koncentracji składników aktywnych, co warunkuje ich wysoką skuteczność.

Serum rozprowadzone tuż przy linii rzęs efektywnie pobudza mieszki włosowe do pracy, co powoduje przyspieszenie wzrostu rzęs, natomiast nakładanie ich na całą długość – zwiększa ich elastyczność oraz doskonale je nawilża. Poprzez regularne stosowanie tego typu preparatów możliwe jest uzyskanie niesamowitych efektów w postaci zagęszczonych i wydłużonych oraz mocniejszych rzęs.

Dobra odżywka do rzęs pozwala osiągnąć zamierzony efekt wizualny oraz jest w pełni bezpieczna dla zdrowia.