Jak zorganizować nowoczesny taras?

pergola tarasowa

Taras w ogrodzie to marzenie wielu z nas. Strefa relaksu umożliwia przyjmowanie gości, odpoczynek oraz stanowi doskonały dodatek do domu. Jednak aby spełniała swoją funkcję, trzeba pomyśleć o odpowiedniej aranżacji i najlepszych dodatkach. Pergola tarasowa to jeden z nich.

Jakie meble wybrać na taras?

Meble na taras powinny prezentować się atrakcyjnie i wykazywać odporność na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, gdyż mokną i wysychają, oprócz tego padają na nie intensywne promienie słoneczne. Meble nie powinny dostarczać większych trudności w trakcie czyszczenia i konserwacji, stąd na szczególną uwagę zasługuje nierdzewne aluminium oraz technorattan. Drewniane meble prezentują się bardzo atrakcyjnie i świetnie współgrają z otaczającą je naturą, ale wymagają większych nakładów pracy (regularnej impregnacji). Pergola tarasowa wygląda bardzo atrakcyjnie w połączeniu z sofami modułowymi – wygodne poduchy można ustawiać w dowolne kombinacje, układać według potrzeb, a nawet regularnie prać.

Na tarasie nie może zabraknąć stolika kawowego umożliwiającego położenie filiżanki kawy czy orzeźwiającej lemoniady. Model składany jest łatwy do przechowywania, gdyż nie zajmuje dużo miejsca. Wybierając odpowiedni model, zwróć uwagę na dodatkowy haczyk umożliwiających zawieszenie torebki.

Jak zaaranżować taras?

Na tarasie powinna pojawić się pergola tarasowa oraz wygodne meble, ale trzeba pomyśleć także o wyborze odpowiedniego podłoża. Panele podłogowe stanowią ciekawą opcję, gdyż są stosunkowo łatwe do ułożenia, nie wymagają dużych nakładów finansowych i świetnie komponują się z meblami utrzymanymi w różnorodnych stylach. Warto także zadbać o zakup grilla – można w nim przygotować szybkie i smaczne potrawy na obiad, a trakcie zorganizowanego przyjęcia ugościć pieczonymi mięsami, warzywami i pieczywem.

Na tarasie może się znaleźć także szafa, która powstała z wytrzymałych materiałów – sporo miejsca ułatwi przechowywanie potrzebnych rzeczy, czyli narzędzi ogrodowych, dodatkowych poduszek czy innych.

Na uwagę zasługuje ogrodowy wózek na kółkach – prezentuje się bardzo dobrze, stanowi cenny dodatek, gdyż można ułożyć na nim kwiaty czy inne dekoracje. Na tarasie warto mieć także parasol ogrodowy – ochroni przed uciążliwymi promieniami słońca. Najlepiej wybrać model wzbogacony w filtry UV.