Modne dodatki dla każdego mężczyzny od Lavard

Moda męska cieszy się znaczącym wzrostem zainteresowania przez panów. Coraz więcej mężczyzn codzienne zestawy komponuje z dbałością o detale. Dzieje się tak dzięki upowszechnianiu się rozmaitych krojów, tkanin oraz dodatków.

Moda męska cieszy się znaczącym wzrostem zainteresowania przez panów. Coraz więcej mężczyzn codzienne zestawy komponuje z dbałością o detale. Dzieje się tak dzięki upowszechnianiu się rozmaitych krojów, tkanin oraz dodatków. Modny stał się także styl smart casual, który promuje wizerunek eleganckiego mężczyzny, nawet w codziennych okazjach. Panowie śmielej sięgają po niepopularne wcześniej elementy ubioru oraz łączą tkaniny i kolory. Duży wpływ na modowe wybory panów upowszechnianie się wpisów o modzie męskiej, które są szerokim wachlarzem pomysłów. Aktualnie wielkie znaczenie mają dodatki. To one wpływają na ostateczny kształt stylizacji. Najważniejsze z nich to muszka, skarpety i pasek. Przyjrzyjmy się jakie dodatki będą królować tej wiosny.
Dodatkiem, który fenomenalnie podkreśla formalne stylizacje jest krawat. Zanim uzyskał swoją aktualną formę był militarną chustą wiązaną pod szyją. Błyskawicznie stał się powszechnie noszony w eleganckim ubiorze. Dzisiejsza jej forma jest nieco odświeżona oraz dostosowana do współczesnych krojów koszul. Zasadnicze znaczenie dla jego wyglądu ma jego materiał oraz wzór. Wyróżniamy różne szerokości krawatów. Występują krawaty lniane oraz te z satyny. Oryginalności nadają im węzły, wśród których wymienić należy 3 najczęstsze. Mowa o węźle typu Windsor, four in hand oraz węźle św. Alberta. Najczęstszym u polityków oraz celebrytów jest węzeł typu Windsor. Kolejnym przykładem jest typ „prosty”, który układa się w charakterystyczną łezkę poniżej węzła. Wielu Panów zamiast krawata wybiera muszkę. Jest ona fundamentem najbardziej eleganckiej mody męskiej. Nie oznacza to, że współcześnie jej zastosowanie ogranicza się tylko do fraka i smokingu. Muszka opanowała stylizacje weselne w połączeniu z garniturem, a także zestawy smart casualowe z kamizelką i jeansami. Można śmiało stwierdzić, że muszka przeżywa swój renesans. Dzieli się na modele przeznaczone do ręcznego wiązania. Obecnie łamie stereotypy swojego wizytowego przeznaczenia. Świetnie wygląda z jeansami oraz kraciastą marynarką.

Zerkając nieco poniżej krawatu i muszki znajduje się poszetka. Wiele osób z pewnością zada pytanie czym jest poszetka? To nic innego jak kwadratowa chusteczka w określony wzór, noszona w brustaszy. Jej główną rolą jest funkcja ozdobna. Często spotykany błąd to noszenie w brustaszy kwiatu, ponieważ jego miejsce jest w butonierce. Z kolei poszetka to nic innego jak kwadratowa, materiałowa chusteczka. Poszetka w wyrazisty motyw oraz jasne kolory nadaje się do noszenia w dzień. Podczas najbardziej eleganckich okazji dopuszcza się wyłącznie białą poszetkę. W ubiorze męskim istnieje zasada, że poszetka powinna powinna mieć związek kolorystyczny z krawatem, ale należy unikać tego samego materiału. To ważne, aby nie przytłaczać swojego ubioru przesadzonymi dodatkami.
Kolejnymi elementami ubioru męskiego, które nadają sylwetce proporcji są pasek oraz szelki. Są one swoimi zamiennikami, choć znacznie popularniejszy jest pasek. W większości męskich szaf króluje pasek. Ma on za zadanie podtrzymać spodnie w odpowiednim miejscu. Pasek męski może być swoistą biżuterią, która dyskretnie wyeksponowana może nadać stylizacji oryginalności oraz luksusowego sznytu. Ostatnio większym zainteresowaniem darzone są szelki. Można śmiało stwierdzić, że ich kariera od nowa nabiera tempa. Ich zastosowanie wiąże się przede wszystkim z innymi krojami spodni, które nie posiadały szlufek. Wyróżnia się szelki zapinane na tzw. „żabki”, a także te wykonane ze skóry. Najczęściej łączą się z muszką i w takiej formie coraz częściej można zaobserwować je w ślubnej modzie męskiej oraz ubiorze casualowym. To gorący trend, który może odmienić niejedną męską szafę. Warto wzbogacić swój ubiór w szelki i pokazać je w nowoczesnej odsłonie.

Trendem, który wdarł się przebojem do mody są komiksowe skarpetki. Panowie w każdym wieku decydują się na wzbogacenie swojego ubioru w wyraziste akcenty. Wybór jest ogromny, zaczynając od dowcipnych printów lub kontrastowych wzorów geometrycznych. Coraz modniejsze krótsze nogawki świetnie prezentują się z kolorowymi skarpetkami. W tym wydaniu mogą być niebanalnym detalem w ubiorze biznesowym. Dzięki nim każda stylizacja staje się wyjątkowa i pozwala wyrażać siebie.
Lavard od dawna pozostaje ambasadorem klasycznej mody męskiej. To firma , która odznacza się uznaniem, tradycjami oraz wysokim kunsztem krawieckim. Marka Lavard stawia na modnych mężczyzn, dlatego poza flagowymi okryciami wierzchnimi oraz garniturami w proponowanej ofercie znaleźć można także różne akcesoria, które wyróżniają się wysokogatunkowymi materiałami. Modne dodatki mogą stanowić ciekawe uzupełnienie wiosennych stylizacji, którym nadadzą zupełnie innego charakteru. Są również świetnym pomysłem na prezent. Szafa szykownego mężczyzny bez wątpienia nie może się obyć bez ponadczasowego, skórzanego paska, wyrazistej i kolorowej poszetki czy fantazyjnych skarpet.