Na czym polega wieloletni fenomen zabawek My Little Pony?

zabawka-jednorozec

Zabawki My Little Pony to jedna z najbardziej klasycznych serii, którą znają nie tylko dzieci, ale także dorośli. Małe, kolorowe, słodkie kucyki Pony są bardzo lubiane nie tylko przez dziewczynki, ale także przez wielu chłopców. W naszym artykule opisujemy, jaka jest historia kucyków Pony, dlaczego są one tak bardzo lubiane na całym świecie oraz jakie są dostępne w sklepach rodzaje zabawek z serii My Little Pony.

Skąd się wzięły zabawki My Little Pony?

Pochodzenie kucyków Pony jest takie same jak pochodzenie wielu innych popularnych od dziesięcioleci serii zabawek. Zabawki My Little Pony zostały stworzone przez jednego z największych producentów zabawek na świecie – firmę Hasbro. Pomysł promocji zabawek był prosty i polegał na jednoczesnym udostępnieniu dzieciom nowego, ciekawego serialu animowanego i atrakcyjnych zabawek, które pozwolą im samodzielnie kreować poznany w bajce świat. Premiera zabawek i serialu miała miejsce w 1983 roku. Od tego czasu świat ten zdążył się już oczywiście znacznie zmienić i jest obecnie znacznie bogatszy. Zmieniła się też ilość dostępnych bohaterów. Obecnie bowiem to już nie są wyłącznie kucyki Pony, ale również latające pegazy czy jednorożce. Rodzina My Little Pony stała się naprawdę duża i tak samo duża stała się też możliwość zabawy produktami firmy Hasbro.

Dlaczego kucyki Pony są tak atrakcyjne dla dzieci?

Bajki i zabawki My Little Pony są tak bardzo popularne wśród dzieci przede wszystkim dlatego, że dają im możliwość zagłębienia się w nowy świat, który jest pełen magii oraz istotnych dla nas wartości.

O świat zabawek My Little Pony zapytaliśmy naszego rozmówcę, doradcę klientów ze sklepu z zabawkami Kraina Zabawy, który prowadzi także sprzedaż zabawek przez Internet, oto co nam powiedział: My Little Pony to nie jest zwykła bajka dla dzieci i zwykłe zabawki. Świat kucyków jest bowiem idealnie dostosowany do potrzeb dziecka. Oglądane odcinki serialu i późniejsza zabawa uczą małe dzieci wszystkich najważniejszych dla człowieka rzeczy, czyli m.in. szacunku dla innych ludzi oraz tego jak ważne w życiu są objawy dobroci, przyjaźń czy szczerość. Rozwój wszystkich tych kluczowych dla prawidłowego rozwoju dziecka wartości to najważniejsza zaleta zabawy kucykami. Wybór tych zabawek jest tym lepszym pomysłem, że kucyki Pony należą do najulubieńszych motywów zabawek nie tylko u małych dzieci, ale także u nastolatków.

Rodzaje zabawek My Little Pony

Seria zabawek My Little Pony zaczęła się od serii kolorowych figurek znanych z serialu kucyków. Przez te prawie już 40 lat serial zdążył się jednak bardzo rozwinąć, zwiększyła się w nim ilość bohaterów, a wraz z nimi także ilość dostępnych w sklepach figurek. To, co jest ważne, wszystkie oryginalne kucyki Pony są wykonane wyłącznie z całkowicie bezpiecznych dla dzieci materiałów, dzięki czemu spełniają wszystkie obowiązujące normy.

Oprócz dużej serii kucyków, zabawki My Little Pony to również powstałe nieco później lalki, które od figurek różnią się tym, że posiadają ruchome kończyny, włosy, a czasami nawet dodatkowe akcesoria. Oprócz figurek i lalek, w sklepach można znaleźć także m.in. zabawki pluszowe, kolorowe książeczki, kolorowanki czy układanki. Jeżeli nasze dziecko zainteresuje się kucykami Pony, mamy więc możliwość spełnienia jego potrzeby zabawy i obcowania z tym światem w różny sposób!