Podnieś komfort w swoim domu i zdecyduj się na oczyszczanie powietrza

Oczyszczanie powietrza jest bardzo ważne. Szczególnie w dużych miastach oczyszczacze powietrza powinny znajdować się w każdym domu, aby stać na straży zdrowia wszystkich domowników.

Zanieczyszczenia i smog – oczyszczacz powietrza to najlepsze rozwiązanie dla czystego powietrza

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać, aby zapewnić optymalną jakość powietrza w swoim domu? Jakość powietrza wpływa na możliwość pełnego skupienia się i efektywnego odpoczynku. Komfort życia, szczególnie w obecnych czasach, gdy coraz więcej czasu spędzamy w domu, jest bardzo ważny. Dlatego warto zdecydować się na oczyszczacz powietrza, który skutecznie usunie szkodliwe substancje i zminimalizuje niebezpieczny smog. Oczyszczacz powietrza w domu to szansa na zachowanie zdrowego układu oddechowego i odpornościowego.

Jaki oczyszczacz powietrza jest skuteczny?

Na skuteczność oczyszczacza wpływa kilka czynników. Pierwszym z nich jest wybór odpowiedniego modelu do danej przestrzeni. Wydajność urządzenia określa się w ilości powietrza, jaką jest w stanie pobrać w ciągu godziny. Dlatego trzeba sprawdzić, czy dany oczyszczacz poradzi sobie z metrażem naszego pokoju. Nie wszyscy jednak potrafią odpowiednio dostosować parametry lub po prostu nie czują się zbyt pewnie w tej dziedzinie. W takiej sytuacji można skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który na swoich stronach udostępniają producenci.

Filtr powietrza do domu – jakie korzyści daje?

Oczyszczanie powietrza w domu jest możliwe dzięki specjalnym urządzeniom. Po tym, jak dostosujesz ich parametry do wielkości przestrzeni, powinieneś zastanowić się nad ilością i rodzajami filtrów, które zapewniają efektywne oczyszczanie powietrza. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest trzypoziomowa ochrona. Filtr powietrza do domu obejmuje następujące części: wstępną, węglową i HEPA. Pierwsza z nich usuwa kurz, sierść, włosy oraz pyłki wydzielane przez rośliny. Druga eliminuje szkodliwe gazy, lotne związki organiczne i nieprzyjemne zapachy. Natomiast filtr HEPA usuwa niewidoczne dla oka pyły zawieszone, alergeny, roztocza, zarodniki pleśni i bakterie. Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Najlepiej taki, który ma trzy stopnie ochrony.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Skoro już wiesz, jakie cechy powinno mieć skuteczne urządzenie oraz jakie warunki musi spełniać, czyli m.in. pasować do wymiarów pomieszczenia, możesz zwrócić uwagę na inne elementy, na przykład dodatkowe funkcje. Oczyszczacze powietrza, na które warto zwrócić uwagę, to te marki Samsung. Spełniają one nie tylko podstawowe wymagania, lecz także mają szereg dodatkowych i użytecznych funkcji, na przykład tryb cichy i czujnik gazu. Z kolei dedykowana aplikacja SmartThings pozwala kontrolować urządzenie z dowolnego miejsca.

Dzięki niej możesz sprawdzić stan powietrza w pomieszczeniu, uruchomić je, kiedy chcesz, lub zablokować interfejs, aby niepowołane osoby, np. dzieci, nie mogły zmienić ustawień. Dodatkową zaletą oczyszczaczy powietrza Samsung jest ich oryginalny design. Mnogość dostępnych wersji i wzorów pozwala dostosować wygląd urządzenia do estetyki wnętrza. Po zapoznaniu się z tymi informacjami, na pewno możesz już łatwo określić, jaki oczyszczacz powietrza wybrać.