Sandały i luźna męska elegancja

Obuwie to jest pośrednim między klapkami a butami zabudowanymi. Jest bardziej eleganckie niż klapki. Zapewnia przewiew stopom, a przy tym lepiej się na nich trzyma. Ma to znaczenie, kiedy wybiera się buty na czas jakiejś aktywności sportowej czy na dłuższą wędrówkę. Klapki się wtedy nie sprawdzą, w zabudowanym obuwiu sportowym będzie za gorąco, a w sandałach będzie akurat. Przewiewność daje im przewagę nad obuwiem zabudowanym. Nie jest to wybór tak elegancki, ale latem, jeśli nie ma to być bardzo oficjalna, ale taka bardziej luźna, półoficjalna okazja, to będą odpowiednie.

Sandały w eleganckich stylizacjach

Nie będą to oczywiście te same modele, co wybierane na wypady za miasto czy na rower. Nawet tak typowo letnie buty, jak sandały męskie, mają różne wersje. Jeśli mają być dopełnieniem luźnego eleganckiego stylu, to i one muszą doskonale się prezentować. Muszą być eleganckie, dobrej jakości, w neutralnym kolorze. Nie mogą być to te modele, w których stopy są bardzo odsłonięte, ale takie bardziej zabudowane. Można je zakładać do dowolnych stylizacji w stylu nieformalnej elegancji. Nie do garnituru, bo do niego zabudowane buty powinny być. Przy spodniach z materiału i marynarce, to już zależy od okazji, na ile jest ona oficjalna. Bardzo rzadko jednak pojawi się taka sytuacja, że nie będą odpowiednie, bo i rzadko trzeba się ubrać w stylu oficjalnej, biznesowej elegancji. Ulubione zestawienia mężczyzn, którzy chcą wyglądać trochę lepiej niż ogół to np. długie spodnie materiałowe oraz koszula lub T-shirt. Na to wieczorem można założyć marynarkę albo elegancki sweter. Takim zestawieniem są także jeansy oraz bluzka koszulowa czy koszulka polo. Do takich właśnie bardziej eleganckich zestawień sandały będą pasować. Wybór ich zamiast klapek to jeden z wyborów przy kompletowaniu stroju, który sprawia, że szykowność staje się równorzędna z wygodą. Sandały męskie to dobry wybór, jeśli chce się łączyć codzienny, wygodny styl z elegancją. Zakłada się je na bose stopy.

Co najmniej dwie pary

Tyle warto mieć tego typu obuwia na lato. Jedne warto mieć bardziej eleganckie, takie, o jakich wspomniane jest wyżej. Nawet jeśli bardziej ceni się wygodę i mało myśli się o tym, na ile szykownie się wygląda, to może pojawić się sytuacja, kiedy będzie się chciało wyglądać lepiej. Sandały, które bardzo odsłaniają stopy, nie będą wtedy wyglądać dobrze. Brak takich bardziej eleganckich sprawi, że będzie trzeba zakładać obuwie zabudowane. Druga para to takie bardziej przewiewne, które będą doskonałe na większe upały czy na całodzienne chodzenie po mieście, kiedy to wygoda jest najważniejsza.