Skąd wzięła się dieta pudełkowa?

Jeszcze kilka lat temu nazwa „dieta pudełkowa” niewiele mówiła i raczej nie kojarzyła się ze zdrowym odżywianiem, czy wartościowymi posiłkami.

W naszym kraju od zawsze uznaniem cieszyła się tzw. kuchnia domowa i własnoręcznie przygotowywane dania, dlatego pakowane na wynos jedzenie niekoniecznie trafiało w gusta Polaków. Skąd, więc nagła rosnąca popularność różnego rodzaju diet pudełkowych zdobywających polski rynek?

Odpowiedź na potrzeby konsumentów

Zastanawiając się nad tym, skąd się wzięła dieta pudełkowa, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że XXI wiek w naszym kręgu kulturowym to lata dobrobytu i powszechnego dostępu do żywności, często wysoko przetworzonej. Nadmierny konsumpcjonizm dość szybko zaowocował coraz częstszymi chorobami związanymi z otyłością, co z kolei zaczęło wpływać na zmiany w sposobie żywienia. Promowany obecnie sportowy styl życia dopełnił całości i tak zrodziła się moda na zdrowe odżywianie. Stąd już tylko krok do cateringu dietetycznego, który doczekał się uznania wśród coraz większej rzeszy zadowolonych konsumentów. Choć dziś trudno odpowiedzieć na pytanie, kto wymyślił dietę pudełkową, nie ulega wątpliwości, że początkowo stosowały ją głównie znane z nagłówków kolorowych gazet gwiazdy i celebryci, którzy chwalili się odzyskaną szczupłą sylwetką i dobrym samopoczuciem. „Zwykli” ludzie, którzy początkowo raczej nieufnie podchodzili do nowej gwiazdorskiej mody, z czasem zaczęli się przekonywać do dań w pudełku i dostrzegli, że warto w nie zainwestować. Tym sposobem dieta pudełkowa stała się powszechna w coraz szerszych kręgach społecznych.

Fenomen popularności diet pudełkowych

Fakt, że diety pudełkowe stały się tak lubiane, jest wynikiem, tego, że są niezwykle wygodne, a do tego wszechstronne i korzystne dla zdrowia. I choć najczęściej korzystają z nich osoby chcące pozbyć się zbędnych kilogramów, to nie można zapominać, że firmy cateringowe oferują również diety dla tych, którzy chcą nabrać masy mięśniowej, poprawić stan swojego zdrowia czy też wyeliminować z jadłospisu konkretny alergen. Dowóz pod wskazany adres gotowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków to kolejny argument przemawiający do zapracowanych i zabieganych klientów, którzy pomimo szybkiego tempa życia chcą się zdrowo odżywiać.

Dieta pudełkowa Prima Food Catering

Nasza firma na bieżąco analizuje potrzeby konsumentów, dlatego staramy się maksymalnie dopasować do potrzeb korzystających z naszej oferty osób. Dbamy o różnorodność dań, gdyż nic tak nie zniechęca do stosowania diety jak monotonne posiłki. Mamy ofertę zarówno dla osób dążących do uzyskania smukłej sylwetki, jak i dla wegetarian, cukrzyków i zwolenników klasycznych domowych obiadów. Niezależnie od rodzaju diety wszystkie posiłki są przygotowywane przez doświadczonych kucharzy pod okiem dietetyków dbających o idealny skład i wartości kaloryczne dań. Każda dieta pudełkowa Prima Food Catering to ogromna wygoda, oszczędność czasu i pyszne zdrowe jedzenie dostarczane tam, gdzie życzy sobie klient.