W czym tkwi sekret ponadczasowości dziecięcych kaftaników?

w-czym-tkwi-sekret-ponadczasowosci-dzieciecych-kaftanikow

Moda dziecięca zmienia się z sezonu na sezon, nawet jeśli mówimy o noworodkach. Trendy w kompletowaniu wyprawki niemowlęcej są różne, ale jedno jest pewne. Kaftaniki dziecięce to uniwersalne i ponadczasowe elementy garderoby maluchów. Czym one są i dlaczego warto mieć je w szafie swojego dziecka? Koniecznie przeczytaj nasz dzisiejszy wpis!

Czym są kaftaniki dziecięce?

Elementy dziecięcego ubioru mają wiele nazw, często bardzo skomplikowanych. Ciężko się w nich połapać, szczególnie świeżo upieczonemu rodzicowi. Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałaś lub nie słyszałeś o kaftanikach – już podpowiadamy, czym one dokładnie są. Otóż kaftaniki dziecięce to krótko mówiąc… rozkładana bluzka. Brzmi dziwnie? Śpieszymy z wyjaśnieniami. Przód takiej koszulki składa się z dwóch warstw materiału, które składa się względem siebie na zakładkę. Jest to tak zwane zapięcie kopertowe. Całość trzymają napki, rzadziej sznurowadła. Można powiedzieć, że to swego rodzaju bluzka basic dla dzieci mająca wiele zastosowań w niemowlęcych stylizacjach. Kiedyś były bardzo popularne w wyprawkach dla noworodków, lecz szybko wyparły je body. Warto jednak mieć kilka sztuk kaftaników.

Zalety kaftaników dziecięcych

Tak jak wspomnieliśmy, kaftaniki to takie bluzki basic dla dzieci, które sprawdzają się w prostych stylizacjach z body. Przydają się do okrycia dziecka podczas chłodniejszych dni wiosną czy latem. Mają wiele zalet, a poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych!

  • Łatwość zakładania – kaftaniki zakładają się dziecinnie proste, dzięki temu, że zasłaniają tylko górną część ciała.
  • Łatwe przebieranie dziecka – jeśli maluch uleje lub zabrudzi się w inny sposób, wystarczy zdjąć kaftanik i gotowe! Nie trzeba zmieniać od razu całego pajaca czy bodziaka.
  • Grzanie w chłodne dni – kaftanik idealnie sprawdza się jako dodatkowa warstwa odzieży podczas chłodniejszych dni.
  • Prosty i szybko zestaw – pasuje do różnego rodzaju bodziaków, dzięki czemu stworzysz łatwo i szybko zestaw z body dziecięcym i kaftanikiem.
  • Wygodny w noszeniu – kaftanik jest bardzo wygodny w noszeniu, można zakładać go na gołą skórę, a do tego nie uciska pępka noworodka.
  • Bezpieczeństwo – kaftaniki to bezpieczna odzież dziecięca, a wszystko to za sprawą wygodnego i bezpiecznego zapięcia na wiązanie lub napek.

Kaftanik jako must have w dziecięcej wyprawce

Bez wątpienia warto jest mieć kaftanik dziecięcy w wyprawce dla malucha. Jak podkreśla specjalista z Tutumbaby – bezpieczna odzież dziecięca:

Jest bardzo wiele poradników wymieniających elementy ubioru, które każda mama powinna przygotować swojemu maluchowi. Niewiele jednak z nich skupia się na najważniejszym, a dokładniej – bezpieczeństwu tej odzieży. Ogromnie ważne jest, by wszelkie bodziaki, pajace czy kaftaniki szyte były z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału, który nie alergizuje. Latem idealnie sprawdza się do tego bawełna i muślin bawełniany, a podczas chłodniejszych dni bawełna lub welur. Takie elementy garderoby jak kaftanik są bardzo wygodne i nie zagrażają maluchowi. Zapina się je prosto i szybko, a samo przewijanie dziecka jest wyjątkowo łatwe i komfortowe tak dla rodzica, jak i jemu. Dlatego też kaftaniki to zdecydowanie must have w wyprawce każdego malucha!

A jak wygląda to u Ciebie? Jesteś dopiero na etapie kompletowania wyprawki czy może szukasz ciekawych pomysłów na prezent dziecku bliskiej przyjaciółki? Bez względu na to, jaka jest odpowiedź – jedno jest pewne. Kaftaniki to choć zapomniany element garderoby, jest bardzo przydatny, funkcjonalny, uniwersalny i przede wszystkim bezpieczny. Zdecydowanie warto mieć go w wyprawce dla noworodka!