Wartościowe studiowanie – czy jest możliwe tylko w stolicy?

Często spotkać się możemy z opinią, iż studiowanie opłaca się jedynie w dużych miastach, tych, które szczycą się etykietą miast wojewódzkich. Bo gdzie można studiować, jak nie w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, czy Warszawie? Otóż, współcześnie bardzo często w mniejszych miastach można spotkać fantastyczne uczelnie z ciekawymi kierunkami, które w pełni zaspokoją potrzeby maturzystów wybierających się w dalszą podróż z nauką.

Uczelnie w mniejszych miastach Mazowsza

Idąc na studia, wiele osób zwraca uwagę na prestiż uczelni. Wiadomo bowiem, że lepszą opinią cieszą się placówki położone w wielkich miastach, zazwyczaj wojewódzkich, które zwykle cieszą się ogromną liczbą studentów. Kto nie chciałaby studiować w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu i cieszyć się nie tylko fantastyczną uczelnią, ale także nietuzinkowym klimatem?

Warto jednak zaznaczyć, że pracodawcy odchodzą od patrzenia na potencjalnych pracowników pod kątem miejsca nauczania. Aktualnie robią to przez pryzmat umiejętności i doświadczenia. Nie liczy się więc miasto, w którym uzyskało się dyplom, a własne ambicje, aspiracje i wiedza zdobyta w toku kształcenia.

Jeśli jesteśmy ambitni i chcemy dużo osiągnąć w życiu, sami będziemy zdobywać wiedzę i się dokształcać. Leniwy student z warszawskiej uczelni nigdy nie przebije pozycją ambitnego studenta z okolicznych miast. Czasy, gdy „papierek” decydował o posadzie, już minęły. Z tego względu warto interesować się tym, co mamy na miejscu.

Mieszkając w Pułtusku, nie trzeba martwić się o brak uczelni. Przykładem jest Akademia Finansów i Biznesu Vistula. Pułtusk szkoła wyższa to fantastyczny wybór dla maturzystów, których nie stać na studiowanie w Warszawie, bądź nie chcą wyjeżdżać niepotrzebnie z rodzinnego miasta.

Co jest ważniejsze – trendy czy własne zainteresowania?

Wybór uczelni, jak i kierunku nauczania, to bardzo ważna decyzja, która może zaważyć na całym naszym życiu. W przypadku tej decyzji, nie należy kierować się ogólnie panującymi trendami, sugestiami nauczycieli czy rodziców, a własnymi zainteresowaniami i pasjami, które pozwolą cieszyć się przyszłą pracą oraz czerpać z niej wyjątkową przyjemność. Jak się okazuje, śmiało można to zrealizować w takich miastach jak Pułtusk. Szkoła wyższa z tego miasta ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Plan awaryjny – warto go mieć?

Jeśli jednak chcemy usilnie studiować w Warszawie, nic nie stoi na przeszkodzie. Warto mieć jednak na uwadze, że nie każdy przyszły student, który próbuje dostać się na warszawską uczelnię, z pewnością tego dokona. Należy mieć wtedy plan awaryjny, który pozwoli rozpocząć studia na wybranym kierunku, jednak na innej uczelni. Świetnie w tej roli sprawdzi się Pułtuska szkoła wyższa – Akademia im. Aleksandra Gieysztora, będąca jednocześnie filią Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Jest to ciekawa uczelnia zatrudniająca wykwalifikowanych pracowników, którzy chętnie przekazują swoją wiedzę i robią to z prawdziwym zaangażowaniem i niezwykłą pasją. Kierunki, jakie oferuje ta uczelnia, pozwolą każdemu studentowi rewelacyjnie odnaleźć się na rynku pracy. Decydując się na Akademię w Pułtusku, śmiało można wybierać pomiędzy administracją, finansami i rachunkowością czy historią.