Wymarzony duet na lato – orzeźwiające wino i krewetki

wino do krewetek

Jeżeli masz mało czasu, żeby przyrządzić posiłek dla niespodziewanych gości, postaw na krewetki. Zawsze się udają, szybko się je gotuje i nie potrzeba mieć w kuchni zbyt wielu składników. Następnie wystarczy podać dobre wino, by ten prosty posiłek zamienić w wykwintną kolację. Poznaj 3 sposoby na dobór odpowiedniego wina do krewetek.

Najlepsze wina do krewetek według klucza regionalnego.

Najbezpieczniejszym wyborem do owoców morza jest lekkie białe wino. Inspirację możesz znaleźć wśród regionów znanych ze swojej miłości zarówno do krewetek, jak i do wina. Dlatego wiele polecanych win do krewetek pochodzi z Portugalii albo Hiszpanii.

Wśród nich wyróżnia się hiszpańskie Albarino. Wino z cytrusowo-mineralnym bukietem zostało wysoko oceniane przez sommelierów. Pasuje zarówno do krewetek z czosnkiem i pietruszką, jak i do bardziej egzotycznych wersji.

Z kolei Portugalczycy proponują orzeźwiające GUIGAS Vinho Verde. Młode, świeże wino o dość wysokiej kwasowości daje wrażenie delikatnego musowania na podniebieniu. Rześkość podkreślają też owocowe aromaty zielonego jabłka i cytrusów.

Najlepsze wina do krewetek według klucza kolorystycznego.

Jeżeli zamiast wina z konkretnego rejonu masz chęć na danie w określonym kolorze, możesz wypróbować mniej standardowe zestawienie kretewek z winem różowym. Takie wino podaj raczej do krewetek z makaronem w pomidorowym sosie albo dań azjatyckich.

Piękną kolorystyczną oprawę do krewetek zapewni delikatny orzeźwiający THE NEW LAND Sauvignon Blush. Wytrawne wino zachwyca nie tylko barwą, ale i przyjemnymi aromatami dojrzałych cytrusów i tropikalnych kwiatów.

Najlepsze wina do krewetek według sposobu ich serwowania.

Najskuteczniejszą metodą pairingu jest dobranie wina do sposobu przyrządzenia potrawy.

Więcej zestawień win z potrawami znajdziesz na Wybieramwino.pl.