15 najbardziej popularnych marek odzieżowych Świata

Zawsze są takie marki, które nigdy nie idą na kompromis w kwestii jakości i które zadowolą miliony ludzi na całym świecie. Marki te stały się faworytami ze względu na swój styl i kreowanie wśród ludzi najnowszych trendów.

Ponieważ istnieje wiele producentów odzieży, byłoby dobrze, jeśli mamy odpowiednią wiedzę z najpopularniejszych marek odzieżowych na całym świecie. W ten sposób możemy wybrać to, co najlepsze ze znanych marek odzieżowych i napompować się do funkcji lub przygody.

1.  Nike

Nike to amerykańska wielonarodowa firma założona w 1964 roku przez Billa Bowermana i Phila Knighta . Ich siedziba znajduje się w stanie Oregon, USA Spółka bierze swoją nazwę od greckiego bogini zwycięstwa i ma swoosh logo. „Just Do It” to kolejny znak towarowy Nike.

Istnieją spółki zależne, w tym Converse, Hurley International. Nike jest największym producentem butów i odzieży sportowej, a także głównym graczem w produkcji sprzętu sportowego.

Nike sponsoruje wiele znanych osobistości sportowych, w tym Jordana, Cristiano Ronaldo i inne drużyny sportowe na całym świecie. Jest to jedna z najpopularniejszych marek odzieżowych i najbardziej dochodowych producentów na świecie.

2.  Inditex (Zara)

Firma Inditex została założona przez Amancio Ortegę i Rosalię Mera w Hiszpanii w 1985 roku . Główna siedziba znajduje się w Arteixo w Hiszpanii . Wiodącą marką firmy jest Zara, ale ma pod sobą również inne marki.

Zara słynie z projektowania nowych produktów na podstawie opinii klientów i wytwarzania ich w krótkim czasie. Te produkty trafiają do sklepu już za miesiąc i nie czekają na sezonowe zmiany mody i trendów. Unikalna metoda wśród najpopularniejszych marek odzieżowych. Mają ponad 7000 sklepów na całym świecie w ponad 93 krajach .

3.  H&M

Hennes & Mauritz AB to globalna firma odzieżowa działająca w ponad 62 krajach. Została założona przez Erlinga Pressona w 1947 roku w Szwecji.

Obecnie prezesem jest Stefan Persson, syn Erlinga, a jego syn Karl-Johan Persson jest dyrektorem generalnym H&M. Persson przejął sprzedawcę detalicznego Mauritza Widforssa w 1968 roku, który utworzył H&M od swojego poprzednika Hennesa.

Na dzień 31 sierpnia 2017 r. Na całym świecie istnieją 4553 sklepy.

4.  Louis Vuitton

Firma Louis Vuitton została założona 164 lata temu w 1854 roku. Jest to francuska firma zajmująca się sprzedażą detaliczną domów i luksusów z siedzibą w Paryżu. W latach 2006-2012 LV został uznany za najcenniejszą luksusową markę. Od 2017 r. Osiąga przychody w wysokości 9,9 mld USD.

Michael Burke jest prezesem i dyrektorem generalnym Louis Vuitton. LV działa w ponad 50 krajach i posiada 460 sklepów na całym świecie.

5.  Adidas

Adidas to nazwa znana każdemu miłośnikowi sportu ,  ustępująca Nike w światowych manufakturach i największe w Europie. Adolf Dassler założył ją wraz ze swoim bratem Rudolfem Dasslerem w 1924 roku, znaną jako „fabryka obuwia braci Dassler”. Później, z powodu konfliktów między braćmi, rozstali się w 1947 roku, kiedy Rudolf założył nową markę „PUMA”. A Adidas został legalnie zarejestrowany przez Adolfa w tym samym roku. Ich rywalizacja podzieliła nawet całe miasto.

Teraz prezesem Adidasa jest Kasper Rorsted. Adidas ma duży wpływ na sponsorowanie sportu przez wiele osób i drużyn sportowych. Adidas słynie również z produkcji piłki nożnej na Mistrzostwa Świata FIFA.

6.  Uniqlo

Uniqlo to japońska marka odzieżowa, która zyskuje reputację jednej z najpopularniejszych marek odzieżowych na całym świecie. Nie była to znana marka odzieżowa kilka lat temu, ale są na drodze do otwierania sklepów na całym świecie.

Fast Retailing CO. LTD jest właścicielem Uniqlo. Tadashi Yanai jest dyrektorem generalnym, prezesem i prezesem Uniqlo. Została założona w 1949 roku. Od 2017 roku w budowie jest 1920 sklepów Uniqlo i wiele innych.

7.  Hermes

Hermes to francuski sprzedawca odzieży założony w 1837 roku przez Thierry’ego Hermesa. Skupiają się na luksusowej odzieży i akcesoriach. Powóz Duc z koniem to logo Hermesa z lat 50.

Axel Dumas jest dyrektorem wykonawczym , a Nadege Vanhee-Cybulski jest obecnym dyrektorem kreatywnym. To znana marka odzieżowa noszona przez wiele celebrytów, w tym królową

8. Gucci

Gucci to włoska luksusowa marka, założona w 1921 roku przez Guccio Gucci. Marco Bizzari jest dyrektorem generalnym, a Alessandro Michele jest dyrektorem kreatywnym Gucci.  Kering jest główną firmą Gucci, a Gucci ma ponad 650 sklepów na całym świecie.

Gucci był w centrum uwagi na kilku znanych pokazach mody i jest jedną z najpopularniejszych marek odzieżowych.

9.  Michael Kors

Michael Kors to międzynarodowa marka odzieżowa założona przez samego Michaela Korsa w 1981 roku. John D. Idol jest prezesem i dyrektorem generalnym firmy. Mają wiele produktów, w tym zegarki, torebki, obuwie i nie tylko.

Torebki Michaela Korsa to trend i bardzo atrakcyjna marka wśród nastolatków. Począwszy od 2018 roku, przychody firmy osiągnęły 4,71 miliarda USD.

10.  Ralph Lauren

Jest to amerykańska międzynarodowa firma z podmarkami, takimi jak Polo, Lauren, Double RL i nie tylko. Założona przez Ralpha Laurena w 1967 roku, ma siedzibę w Nowym Jorku . Patrice Louvet jest obecnie prezesem i dyrektorem generalnym Ralph Lauren. Firma koncentruje się na odzieży, obuwiu, perfumach, biżuterii i nie tylko. Jego przychód w 2017 roku wyniósł 6,6 miliarda USD.

11.  Prada

Prada to włoska marka założona przez Mario Pradę w 1913 roku. Specjalizuje się w skórzanych torebkach, perfumach, akcesoriach podróżniczych i nie tylko. To giganci branży odzieżowej z Mediolanu i jedna z najpopularniejszych marek odzieżowych na świecie. Przychody Prady spadały od 2014 r., Ale od marca 2018 r. Cena ich akcji wzrosła.

12.  Levi Strauss & Co

Znany jako Levi’s, został założony przez Levi Strauss w 1853 roku wraz z Davidem Sternem jako jego menadżerem. Ma siedzibę w San Fransisco i ponad 3000 sklepów prowadzonych przez firmę na całym świecie. Levi’s zrewolucjonizował lata 70. dzięki niebieskim dżinsom, wprowadzając wiele technik do produkcji dżinsów jako technikę „prania w kamieniu”, dzięki czemu dżinsy są wygodniejsze w noszeniu.

W 2016 roku firma odnotowała przychody w wysokości 4,6 miliarda USD. W 2017 roku wypuścili inteligentną kurtkę we współpracy z Google. Levi’s jest ulubionym miejscem wielu ludzi, a nawet Einstein nosił kurtkę Levi, która została później zlicytowana.

13.  Hugo Boss

Boss to niemiecka marka, która sprzedaje wiele produktów, w tym odzież, perfumy, obuwie. Hugo Boss założył ją w 1924 roku, która skupiła się na szyciu mundurów, ale po jego śmierci zajęli się produkcją odzieży męskiej. Odzież dziecięca dodano w sezonie 2006/07, a obecnie mają więcej niż 1100 spółka należąca sklepów na całym świecie

14.  Tommy Hilfiger

Kolejna znana marka odzieżowa, Tommy Hilfiger, założyła tę firmę w 1985 roku, która produkuje odzież dla mężczyzn , kobiet i dzieci. Daniel Grieder został CEO w 2014 roku. Tommy zyskał rozgłos w połowie lat 90. dzięki swobodnemu krojowi i wpływowi na modę hip-hopową .

Wielu znanych raperów w USA nosiło Hilfiger, dzięki czemu stała się jedną z najpopularniejszych marek odzieżowych na świecie. W marcu 2010 roku Philips-Van Heusen Spółka kupiła Tommy Hilfiger dla US $ 3 mld, a weszli do  produkcji męskiej odzieży sportowej również.

15.  Burberry

Burberry to brytyjska luksusowa marka odzieżowa założona przez Thomasa Burberry w 1856 roku. Słyną z produkcji trenczów i innych akcesoriów, takich jak perfumy i okulary przeciwsłoneczne. Brytyjscy żołnierze nosili płaszcze podczas pierwszej wojny światowej. Ma ponad 55 sklepów w ponad 51 krajach.

Łączne aktywa Burberry w 2017 roku wyniosły 40 miliardów dolarów, a przychody 2,5 miliarda funtów . Spółka jest obecnie notowana na tej London Stock Exchange, obecnie obsługiwany przez 503 sklepów na całym świecie.

Nasz styl odzwierciedla nasze podejście, a znalezienie wysokiej jakości odzieży i akcesoriów jest niezbędne, aby zrobić wrażenie . Jakość i wrażenia, jakie dają, są tym, dlaczego są wyjątkowe.