15 najpopularniejszych marek odzieżowych

Zawsze istnieją marki, które nigdy nie idą na kompromis w zakresie jakości i zadowolą miliony ludzi na całym świecie. Marki te stały się ulubionymi ze względu na ich styl i tworzenie najnowszych trendów wśród ludzi.

Ponieważ istnieje kilku producentów odzieży, dobrze byłoby, gdybyśmy mieli odpowiednią wiedzę o najpopularniejszych markach odzieżowych na całym świecie. W ten sposób możemy wybrać najlepsze ze znanych marek odzieżowych i dać się nabrać na funkcję lub przygodę.

Nike

Nike to amerykańska międzynarodowa firma założona w 1964 r. Przez Billa Bowermana i Phila Knighta. Ich siedziba główna znajduje się w stanie Oregon w USA. Nazwa firmy pochodzi od greckiej bogini zwycięstwa i ma wyszywane logo. „Just Do It” to kolejny znak towarowy Nike.
Istnieją spółki zależne, w tym Converse, Hurley International. Nike jest największym producentem obuwia sportowego i odzieży, a także ważnym graczem w produkcji sprzętu sportowego.
Nike sponsoruje wiele znanych osobistości sportowych, w tym Jordan, Cristiano Ronaldo i inne drużyny sportowe na całym świecie. Jest jedną z najpopularniejszych marek odzieżowych i najbardziej dochodowych producentów na świecie.

Inditex (Zara)

Inditex został założony przez Amancio Ortegę i Rosalię Mera w Hiszpanii w 1985 roku. Główna siedziba znajduje się w Arteixo w Hiszpanii. Wyróżniającą się marką firmy jest Zara, ale ma również inne marki.
Zara słynie z projektowania nowych produktów na podstawie opinii klientów i wytwarzania ich w krótkim czasie. Produkty te trafią do sklepu w ciągu miesiąca i nie czekają, aż sezony zmienią modę i trendy. Unikalna metoda wśród najpopularniejszych marek odzieżowych. Posiadają ponad 7000 sklepów na całym świecie w ponad 93 krajach.

H&M

Hennes & Mauritz AB to globalna firma odzieżowa działająca w ponad 62 krajach. Został założony przez Erling Presson w 1947 roku w Szwecji.
Obecnie Stefan Persson, syn Erlinga, jest Prezesem, a jego syn, Karl-Johan Persson, jest Dyrektorem Generalnym H&M. Persson nabył detalistę Mauritza Widforssa w 1968 roku, który utworzył H&M od swojego poprzednika Hennesa.
Na dzień 31 sierpnia 2017 r. Na świecie jest 4553 sklepów.

Louis Vuitton

Louis Vuitton został założony 164 lata temu w 1854 roku. Jest to francuska firma zajmująca się sprzedażą detaliczną domów i luksusu z siedzibą w Paryżu. W latach 2006-2012 LV została uznana za najcenniejszą luksusową markę. Od 2017 r. Ma przychód w wysokości 9,9 mld USD.

Michael Burke jest prezesem i dyrektorem generalnym Louis Vuitton. LV działa w ponad 50 krajach i posiada 460 lokalizacji sklepów na całym świecie.

Adidas

Adidas to nazwa znana każdemu miłośnikowi sportu, druga po Nike w światowych producentach i są one największe w Europie. Adolf Dassler założył ją wraz ze swoim bratem Rudolfem Dasslerem w 1924 r., Zwaną „fabryką obuwia braci Dassler”. Później z powodu konfliktów między braćmi, rozstali się w 1947 roku, kiedy Rudolf utworzył nową markę „PUMA”. Adidas został legalnie zarejestrowany przez Adolfa w tym samym roku. Ich rywalizacja podzieliła nawet całe miasto.
Obecnie CEO Adidas jest Kasper Rorsted. Adidas ma duży wpływ na sponsorowanie sportu przez wiele osób i drużyn sportowych. Adidas słynie również z produkcji piłki nożnej na Mistrzostwa Świata FIFA.

Uniqlo

Uniqlo to japońska marka odzieżowa, która zyskuje reputację jednej z najpopularniejszych marek odzieżowych na całym świecie. Kilka lat temu nie była to znana marka odzieżowa, ale są na ścieżce otwierania sklepów na całym świecie.

Fast Retailing CO. LTD jest właścicielem Uniqlo. Tadashi Yanai jest CEO, Prezesem, Prezesem Uniqlo. Został założony w 1949 roku. Od 2017 r. W budowie jest 1920 sklepów Uniqlo i wiele innych.

Hermes

Hermes jest francuskim sprzedawcą odzieży założonym w 1837 roku przez Thierry’ego Hermesa. Koncentrują się na luksusowej odzieży i akcesoriach. Wagon Duc z koniem to logo Hermesa z lat 50. XX wieku.
Axel Dumas jest dyrektorem wykonawczym, a Nadege Vanhee-Cybulski jest obecnym dyrektorem kreatywnym. Jest to znana marka odzieżowa noszona przez wiele celebrytów, w tym królową

Gucci

Gucci to włoska luksusowa marka, założona w 1921 roku przez Guccio Gucci. Marco Bizzari jest dyrektorem generalnym, a Alessandro Michele jest dyrektorem kreatywnym Gucci. Kering jest spółką dominującą Gucci, a Gucci ma ponad 650 sklepów na całym świecie.
Gucci był w centrum uwagi na kilku znanych pokazach mody i jest jedną z najpopularniejszych marek odzieżowych.

Michael Kors

Michael Kors to międzynarodowa marka odzieżowa założona przez samego Michaela Korsa w 1981 roku. John D. Idol jest prezesem i dyrektorem generalnym firmy. Mają wiele produktów, w tym zegarki, torebki, obuwie i wiele innych.
Torebki Michaela Korsa to trend i bardzo atrakcyjna marka wśród nastolatków. W 2018 r. Przychody firmy osiągnęły 4,71 mld USD.

Ralph Lauren

Jest to amerykańska międzynarodowa firma z sub-markami, takimi jak Polo, Lauren, Double RL i więcej. Założona przez Ralpha Laurena w 1967 roku, ma siedzibę w Nowym Jorku. Patrice Louvet jest obecnie prezesem i dyrektorem generalnym Ralpha Laurena. Firma koncentruje się na odzieży, obuwiu, perfumach, biżuterii i nie tylko. Od 2017 r. Przychód wynosi 6,6 mld USD.

Prada

Prada to włoska marka założona przez Mario Prada w 1913 roku. Specjalizują się w skórzanych torebkach, perfumach, akcesoriach turystycznych i nie tylko. Są gigantami z Mediolanu w branży odzieżowej i jedną z najpopularniejszych marek odzieżowych na świecie. Przychody Prady spadały od 2014 r., Ale od marca 2018 r. Ich cena akcji wzrosła.

Levi Strauss & Co

Znany jako Levi’s, został założony przez Levi Straussa w 1853 roku wraz z Davidem Sternem jako jego kierownikiem. Ma siedzibę w San Fransisco i ma ponad 3000 sklepów firmowych na całym świecie. Levi zrewolucjonizował lata siedemdziesiąte XX wieku, wprowadzając wiele technik produkcji dżinsów jako technikę „prania kamieni”, dzięki czemu jeansy są wygodniejsze w noszeniu.
W 2016 roku firma osiągnęła przychód w wysokości 4,6 miliarda USD. W 2017 roku wypuścili inteligentną kurtkę współpracującą z Google. Levi’s jest ulubieńcem wielu osób, a nawet Einstein nosił kurtkę Levi, która później została sprzedana na aukcji.

Hugo Boss

Boss to niemiecka marka, która sprzedaje wiele produktów, w tym odzież, perfumy, obuwie. Hugo Boss założył ją w 1924 r., Która koncentrowała się na robieniu mundurów, ale po jego śmierci zajęli się produkcją odzieży męskiej. Odzież dziecięca została dodana w roku 2006/07, a obecnie mają ponad 1100 sklepów firmowych na całym świecie

Tommy Hilfiger

Inna znana marka odzieżowa, Tommy Hilfiger, założyła tę firmę w 1985 roku, która produkuje odzież dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Daniel Grieder został dyrektorem generalnym w 2014 roku. Tommy zyskał na znaczeniu w połowie lat 90. dzięki swobodnemu dopasowaniu i wpływowi na modę hip-hopową.
Wielu znanych raperów w USA nosiło Hilfiger, dzięki czemu stała się jedną z najpopularniejszych marek odzieżowych na świecie. W marcu 2010 r. Firma Philips-Van Heusen kupiła Tommy Hilfiger za 3 miliardy USD, a także rozpoczęła produkcję odzieży sportowej dla mężczyzn.

Burberry

Burberry to brytyjska luksusowa marka odzieżowa założona przez Thomasa Burberry w 1856 roku. Są znani z produkcji trenczów i innych akcesoriów, takich jak perfumy i okulary przeciwsłoneczne. Brytyjscy żołnierze nosili płaszcze podczas pierwszej wojny światowej. Ma ponad 55 sklepów w ponad 51 krajach.
Suma aktywów Burberry na 2017 r. Wynosi 40 miliardów USD, a przychód 2,5 miliarda GBP. Firma jest obecnie notowana na giełdzie w Londynie i działa na całym świecie za pośrednictwem 503 sklepów.