5 faktów o ruchu praw obywatelskich, które należy znać

Fakty o ruchu praw obywatelskich powstały z braku dostępności praw obywatelskich dla mas. Te chwile zmieniły ludzkość na dobre i pomogły masom dowiedzieć się, jaka jest ich wartość i jak powinny one również przeciwstawić się wszystkim, co stoi między nimi a ich prawami.

1. Fakty dotyczące pierwszego ruchu na rzecz praw obywatelskich pochodzą z czasu zdarzenia, które oznacza początek pierwszego ruchu na rzecz praw obywatelskich. Z dniem 1 grudnia 1955 r. Dama o imieniu Rosa Parks rozpoczyna współczesne ruchy na rzecz praw obywatelskich.

Wpływ na to wydarzenie miał fakt, że Rosa, Afroamerykanki zostały zmuszone do opuszczenia swojego miejsca w autobusie miejskim jadącym do Montgomery w Alabamie. Ludzie zostali zmuszeni do pójścia i siedzenia z tyłu autobusu z powodu jego rasy i koloru. Dyskryminacja ta jest niezgodna z prawem z punktu widzenia prawa, a Rosa podjęła inicjatywę, aby rozpocząć pierwszy ruch na rzecz praw obywatelskich, który oznaczał uprawnienie do uratowania się przed trollem na tle rasistowskim.

2. Ten fakt na rzecz praw obywatelskich pochodzi z 4 września 1957 r., Kiedy 15-letnia dziewczynka o imieniu Elizabeth Eckford i ośmiu innych uczniów zostało wybranych do szkoły zintegrowanej zwanej Little Rock Central High School. Zostali zaproszeni do Ekscelencji na polu studiów. Ale był spór z powodu tego, że dziewięciu studentów było + Dodaj nową kategorię czarnych.

Sam gubernator Arkansas Orval Faubus wezwał strażników narodowych do ich ochrony i eskortowano jeepami z ochroną wojskową. Wydarzenia te doprowadziły do ​​poważnego problemu „Prawa do edukacji”, który prawdopodobnie znany jest nam pod nazwą „Desegregating Little Rock Central High School, 1957”.

3. Ruch Malcolm X jest dobrze znanym incydentem dla większości ludzi. Istnieje biografia wydarzenia o tej samej nazwie, która przedstawiła świetne spojrzenie na scenariusz. Jego pierwotne imię to „el-Hajj Malik el-Shabazz” i był on narodowym przedstawicielem Narodu Islamu.
Podniósł głos przeciwko dyskryminacji muzułmanów w kraju, co doprowadziło do wzmocnienia praw obywatelskich, które chroniły ludzi za ich życie bez względu na rasę i narodowość. Wydarzenia te miały miejsce w latach 1964–1965 i są znaczącym wydarzeniem w historii ludzkości.

4. „Wielki marsz w Waszyngtonie”, ruch ten jest wydarzeniem mainstreamowym i jest częścią naszych faktów dotyczących ruchu na rzecz praw obywatelskich. Marzec 1963 r. Był jednym z największych wydarzeń związanych z prawami obywatelskimi, kiedy milion ludzi wyruszyło w kierunku stolicy Waszyngtonu, kierowanej przez światowej sławy Martina Luthera Kinga Jr.

Ten ruch oznacza pamiętną mowę „I Have a Dream”. Wydarzenie to rozluźniło korzenie ludzkości i doprowadziło do bardzo poważnej zmiany w prawie do wypowiedzi, która upoważnia nas do mówienia wszystkiego, co chcemy, w granicach prawnych.

5. Kobiety mają wiele lat niepodległości i pomimo niezliczonych zamieszek i marszów te niefortunne wydarzenia nie zakończyły się w żaden możliwy sposób. Odpływ ruchu był wydarzeniem, w którym czarne kobiety zostały zmuszone do opuszczenia ruchu w 1964 roku. Były bite, a przypadki przemocy i aresztowań były w całym kraju. To wydarzenie oznacza powstanie Malcolma X i jego ideę opuszczenia integracji odrębnego komunizmu.

Oto niektóre znane fakty ruchu na rzecz praw obywatelskich być największym. Istnieje mnóstwo ruchów, niektóre są małe, a niektóre są przełomowe, ale dzięki tym wszystkim udało nam się znacznie poprawić społeczeństwo ludzi i jesteśmy w stanie żyć w pokoju i świecie, w którym wszyscy współpracują ze sobą i pomagają sobie wzajemnie wzrastać w świetny sposób.