Bill Gates cytaty

Być może nazwisko Williama Henry’ego Gatesa III, znanego również jako Bill Gates, jest jednym z najpopularniejszych nazwisk w umysłach prawie wszystkich ludzi na świecie. Ta wielka osobowość to nie tylko amerykański magnat biznesowy, ale także wielki wynalazca, humanitarysta, autor, inwestor i filantrop. Największym wymogiem każdej procedury biznesowej „Microsoft” jest stworzenie Billa Gatesa. Poza tym był pionierem swoich talentów w wielu innych wymiarach.

Bill Gates urodził się w Waszyngtonie 28 października 1955 roku. Od dzieciństwa Bill był bardzo zainteresowany nauką i używaniem komputerów. Jego pierwszym z nich była prosta gra w kółko i krzyżyk na komputerze, którą stworzył po nauczeniu się wielu rzeczy na temat programowania. Będąc genialnym studentem matematyki, Bill zaczął odkrywać swój talent w kodowaniu, a następnie zaczął tworzyć nowe aplikacje i oprogramowanie. Porzucił nawet studia na Uniwersytecie Harvarda i założył własną firmę.

W 1976 roku Bill założył swój największy wynalazek „Microsoft Corporations”, który pokazał wybuch na całym świecie. W 1980 roku rozszerzył Microsoft o stworzenie systemu Windows, który nadal jest podstawą wszystkich programów komputerowych z zaktualizowanymi wersjami. Obecnie Microsoft Internet Explorer jest domyślną i dominującą przeglądarką internetową na każdym komputerze. Dzięki niezwykłej sławie i talentowi Bill Gates również zarobił dużo majątku i jest jedną z najbogatszych i najbardziej wpływowych osób na świecie, z szacowaną wartością netto około 96,6 miliardów dolarów.

Ta wspaniała osobowość prowadzi także młodzież na całym świecie poprzez swoje współautorskie książki, takie jak „Business @ The Speed ​​of Thought: Succeeding in the Digital Economy”, „The Road Ahead”, „Kasparov Against the World”, „OS / 2 Programmer’s Przewodnik ”itp.

Bill Gates cytaty

„Dobrze jest świętować sukces, ale ważniejsze jest wyciąganie wniosków z porażki”.

„Gdy patrzymy w przyszłość, w następny wiek, liderami będą ci, którzy wzmacniają innych”.

„Cierpliwość jest kluczowym elementem sukcesu”.

„Oczekiwania są formą prawdy pierwszej klasy: jeśli ludzie w to wierzą, to prawda”.

„Wybieram leniwą osobę do ciężkiej pracy. Ponieważ leniwy znajdzie na to łatwy sposób”.

„Myślę, że ogólna idea, że ​​bogaci pomagają biednym, jest ważna”.

„Jeśli nie możesz zrobić tego dobrze, przynajmniej spraw, by wyglądało dobrze”.

„Ludzie zawsze boją się zmian. Ludzie bali się elektryczności, kiedy została wynaleziona, prawda?”

„Aby wygrać dużo, czasami trzeba podjąć duże ryzyko”.

„Telewizja nie jest prawdziwym życiem. W rzeczywistości ludzie muszą wychodzić z kawiarni i iść do pracy”.

„Najbardziej niezadowoleni klienci są dla Ciebie największym źródłem wiedzy”.

„Gdybym miał jakiś konkretny pomysł na linię mety, nie sądzisz, że przekroczyłbym ją lata temu?”

„W firmie Microsoft nie chodzi o chciwość. Chodzi o innowacje i uczciwość”.

„Kiedy byłem dzieckiem, naprawdę miałem wiele marzeń i myślę, że wiele z nich wynikało z faktu, że miałem okazję dużo czytać”.

„Jeśli urodziłeś się biedny, to nie twój błąd. Ale jeśli umrzesz biedny, to twój błąd”.

„Wszyscy potrzebujemy ludzi, którzy udzielą nam opinii. W ten sposób się doskonalimy”.