Bio oil – olejek na rozstępy i blizny

Okres dojrzewania, ciąży, przekwitania, po operacjach, wzroście lub utracie wagi, to czas, w którym na skórze mogą pojawić się rozstępy, przebarwienia oraz blizny – czyli nieestetyczne zmiany, których wygląd każdy wolałby poprawić. Preparat w formie nietłustego olejku o delikatnym zapachu przeznaczony do poprawienia wyglądu skóry z dysfunkcjami oraz do jej pielęgnacji – bio oil w ciąży i nie tylko przyniesie zadowalające efekty.

Bio Oil – skład i działanie

Bio Oil jest środkiem zawierającym naturalne wyciągi roślinne, składniki kosmetyczne oraz witaminy. Łagodzące olejki z rozmarynu, lawendy, nagietka i tymianku posiadają kojący wpływ na skórę, a w trakcie jej pielęgnacji wspomagają proces regeneracji. Witamina E, która wchodzi w skład preparatu Bio Oil działa antyoksydacyjnie, chroniąc skórę przed działaniem wolnych rodników, czynników zewnętrznych, zanieczyszczeń, wspierając proces odnowy komórek, opóźniając przedwczesne starzenie oraz pojawienie się zmarszczek.

Składnikiem preparatu Bio Oil cechującym się niesamowitym działaniem jest PurCellin Oil, który czyni go nietłustym, zmiękczającym skórę i szybko wchłaniającym środkiem o szerokim zastosowaniu.

Bio oil może być stosowany na blizny – zmiękczając tkankę, wyrównując koloryt oraz poprawiając wygląd nowych i starych blizn. Tkanka bliznowata cechuje się tym, iż jest zbita i twarda – regularne masowanie blizny po uszkodzeniu skóry z użyciem produktu Bio Oil pomaga wyrównać fakturę skóry w tym miejscu, a także wyraźnie wygładzić i nawilżyć tkankę.

Rozstępy, które pojawiają się w wyniku wahań wagi bądź podczas ciąży, przy stosowaniu Bio Oil stają się o wiele mniej widoczne, a skóra jest gładsza i lepiej nawilżona, co może uchronić przed utworzeniem się kolejnych rozstępów. Z tego właśnie powodu zaleca się profilaktyczne stosowanie Bio Oil w ciąży już w drugim trymestrze.

Bio Oil wykazuje działanie na przebarwienia skóry, zmarszczki, a także na skórę suchą i odwodnioną: chroni skórę przed uszkodzeniami i podrażnieniami wywołanymi warunkami atmosferycznymi, częstym narażeniem na działanie wiatru, promieni słonecznych, wody (np. na basenie) oraz odbudowuje barierę lipidową. Ponadto pomaga nawilżyć i chronić skórę przy częstym przebywaniu w pomieszczeniach z ogrzewaniem, klimatyzacją, a także przesuszoną w okresie zimowym, bądź narażoną na kontakt ze składnikami chemicznymi.