Co w tym sezonie może zachwycić „jesieniary”?

koc-bawełniany

Patrząc w kalendarz oraz na otaczającą nas aurę, można dojść do wniosku, iż jesień nadchodzi dużymi krokami. Słońce chowa się za horyzontem coraz szybciej, a więc i wieczory stają się coraz dłuższe – to czas, który tak bardzo lubią „jesieniary” Gorąca herbata, ciepły koc bawełniany – co jeszcze? Co może zachwycić nas tej jesieni?

Gorący napój to coś, co wręcz wymagają długie jesienne wieczory

Choć pomysł ten brzmi banalnie, to nie ma nic lepszego niż rozgrzewający napój. On z pewnością pozytywnie wpłynie na samopoczucie, szczególnie wtedy, gdy za oknem chłód i mrok. W jesienny wieczór może zachwycić gorąca czekolada, kakao z bitą śmietaną lub herbata z miodem. Należy wybrać to, co najbardziej leży nam w sercu. Jeśli chodzi o herbatę, to warto zaskakiwać się poprzez próbowanie nowych, jak dotąd jeszcze niesprawdzonych rodzajów. Ciekawym pomysłem może być herbata Aleja gwiazd i Madagaskar, które cechują się niepowtarzalnym smakiem i aromatem.

Koc bawełniany – jego ciepło i miły dotyk, to przyjemność, która zaskakuje każdego jesiennego wieczoru

Koc bawełniany może i nie jest oryginalną propozycją, ale z pewnością sprawdzoną. Kocyk uznawany jest za najlepszego przyjaciela każdego zmarzlucha, przez co idealnie sprawdzi się wieczorową porą.

Domowe Spa – chwila relaksu, która odpręży każdego

Twoje domowe SPA może przybrać postać relaksującej kąpieli, lub po prostu być zwykłym nałożeniem na twarz maseczki czy też peelingu. Osoby, które lubią próbować nowych rzeczy, powinny spróbować koreańskiej pielęgnacji twarzy. Jednym z jej etapów są maseczki wykonane z tkaniny.  Długa relaksująca kąpiel w wannie to także dobry sposób na odprężenie się po ciężkim dniu w ciemny i ciemny jesienny wieczór. Zaleca się nalać dużo gorącej wody, wrzucić kulę musującą, zanurzyć się pod warstwą rozkoszy i zamknąć oczy – to czas kiedy można odetchnąć od wszelkich trosk.

Dobra książka, to książka, która potrafi zaskoczyć nie raz

Czytanie książek zmniejsza poziom stresu, poprawia pamięć, koncentrację i skupienie, rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę i zasób słownictwa, stymuluje mózg, kształtuje osobowość, zwiększa zdolności analityczne, a przede wszystkim stanowi świetną formę rozrywki.  Ważne, aby jej tematyka pokrywała się z naszymi zainteresowaniami – jedynie wtedy chłodny i długi wieczór pod kocem, będzie pełen wrażeń i relaksu.

Ciekawy serial – idealny sposób na jesienny wieczór dla całej rodziny

Choć książkę czyta się samemu, to film czy serial można obejrzeć nawet z całą rodziną. Jest to więc doskonały sposób zarówno na odpoczynek w dugi jesienny wieczór, jak i na wzmocnienie więzi rodzinnych.