Czy do treningów taśmą trzeba się przygotować?

tasmy-trx

Wiele osób, które do tej pory jeszcze nie spotkały się z pasami do trenowania, uważa, że to akcesoria dla wykwalifikowanych sportowców. Czasami oczywiście widzimy reklamy z umięśnionymi osobami, które wykorzystują tego typu taśmy. Są one dedykowane nie tylko dla dzieci i amatorów, ale też emerytów.

Na czym polega trenowanie z taśmą?

Gdy zaczynamy trenować z pasami, to przede wszystkim uderza nas prostota całej filozofii ćwiczenia z takimi akcesoriami. Chodzi o to, że wręcz instynktownie wykonujemy wszystkie gesty i dopasowujemy sobie ćwiczenia do naszych możliwości. Najważniejsze jednak w tych produktach jest to, że taśmy TRX gwarantuje nam rozwiązania kompleksowe i maksymalnie użyteczne. Dzięki temu możemy skutecznie trenować zarówno wtedy, gdy jesteśmy całkowitymi amatorami, ale pasy są dedykowane także dla bardzo wykwalifikowanych doświadczonych zawodowych sportowców, czy też nawet kulturystów. Nie bez powodu mówi się, że taśmy te są wszechstronne i gwarantują rozwój mięśni. Przede wszystkim musimy wiedzieć, że mamy tutaj uchwyty na nogi i ręce, a trenować będziemy w podwieszeniu. Wykorzystujemy tutaj ciężar własnego ciała i mechanizm przeciwwagi. Dzięki temu nawet trudne pozornie ćwiczenia może wykonać każdy, kto nie jest nawet wcale umięśniony. O to zresztą chodzi właśnie w tych pasach, aby powoli i sukcesywnie wdrażać się do coraz bardziej skomplikowanych i obciążających ćwiczeń. Dzięki pasom przede wszystkim możemy wykonać takie ćwiczenia, których bez nich nie jesteśmy w stanie powtórzyć nawet raz.

W jakich ćwiczeniach taśmy TRX mogą szczególnie się sprawdzić?

Oczywiście, jak to zwykle bywa z akcesoriami do ćwiczeń, są takie typy treningów, gdy pasy tego rodzaju będą się szczególnie dobrze sprawdzać. Wiele osób na przykład marzy o tym, aby nawet kilkadziesiąt razy podciągnąć się na drążku. Chcemy w końcu rozpocząć przygodę z kalisteniką, ale nie jesteśmy w stanie nawet wykonać jednej pompki, nie mówiąc już o jednym pociągnięciu na drążku. Właśnie w takich okolicznościach taśmy TRX będzie rozwiązaniem jak najbardziej trafionym. Bardzo szybko pomoże nam w redukcji tkanki tłuszczowej. Jednocześnie też zauważymy, że sukcesywnie będzie budowana nasza masa mięśniowa, a my możemy wykonywać nawet bardzo trudne ćwiczenia. Ogromną zaletą jest to, że dzięki takim pasom możemy ćwiczyć w zasadzie we wszystkich miejscach i okolicznościach. To może być oczywiście dom, a także pole namiotowe lub każde inne miejsce tam, gdzie można zawiesić taśmę.