Czym są nutrikosmetyki?

Czym są nutrikosmetyki

Obecnie powstaje coraz więcej specjalistycznych produktów do pielęgnacji, ponieważ rynek kosmetyczny dynamicznie się rozwija. Wynika to między innymi ze zmieniających się potrzeb konsumentów oraz stale rosnących wymagań. Regularnie pojawiają się również nowe problemy, na przykład coraz więcej alergii i nietolerancji. Z tego powodu stworzono nutrikosmetyki. Co jednak konkretnie oznacza ta tajemniczo brzmiąca nazwa?

Innowacyjne podejście do pielęgnacji ciała

Nutrikosmetyki to nic innego jak nowoczesna grupa suplementów diety, przeważnie mających formę łatwej do połknięcia tabletki. Ich głównym zadaniem jest poprawienie stanu skóry, paznokci oraz włosów, czyli dogłębna pielęgnacja naturalnego piękna od wewnątrz. Jest to stosunkowo nowe pojęcie, więc nie trzeba się martwić, jeżeli nigdy wcześniej się go nie usłyszało. Ma oznaczać produkt, który łączy zalety kosmetyku i suplementu diety.

Dlaczego warto zainwestować w nutrikosmetyki?

Obecnie dostosowanie optymalnego sposobu odżywiania jest niesamowicie trudne. Nieprawidłowa dieta potrafi natomiast przyczynić się do znacznego pogorszenia wyglądu, czego oczywiście każdy chciałby uniknąć. Jeżeli więc posiada się problemy z komponowaniem pełnowartościowych posiłków, nutrikosmetyki dostępne, m.in. na gemini.pl/kategoria/zdrowie/nutrikosmetyki z pewnością staną się niesamowicie pomocne. Ponadto można je uznać za perfekcyjne uzupełnienie codziennej pielęgnacji.

Co konkretnie znajduje się w nutrikosmetykach?

Lista składników, jakie umieszcza się w tego typu wyrobach, jest naprawdę spora. Najważniejsze z nich to:

  • tłuszcze,
  • witaminy,
  • peptydy,
  • minerały,
  • polisacharydy,
  • oleje i ekstrakty roślinne.

Te substancje są w nutrikosmetykach odpowiednio ze sobą połączone, aby zagwarantować jak najlepsze wchłanianie. Nie bez znaczenia pozostają również starannie dobrane proporcje. Dosyć ciężko jest ułożyć dietę, która zapewniałaby dostarczenie aż tylu substancji odżywczych, a jednocześnie pozwalała zachować odpowiednią kalorykę. Są one jednak tylko uzupełnieniem zdrowego sposobu odżywiania i nie mogą go całkowicie zastąpić, z czego trzeba zdawać sobie sprawę.

Jak powinno się stosować nutrikosmetyki?

Szczegółowe zalecenia odnośnie suplementacji znajdują się na opakowaniu każdego produktu. Jeżeli posiada się co do nich jakiekolwiek wątpliwości, warto skonsultować się ze specjalistą, takim jak chociażby dermatolog albo kosmetolog. Z pewnością doradzi on, czy dany preparat pomoże w rozwiązaniu posiadanego problemu oraz powie, jak dobrać najlepszą w konkretnym przypadku dawkę.

Należy oczywiście pamiętać o tym, że kluczem do uzyskania zadowalających efektów jest regularność. Na pozytywne zmiany w wyglądzie włosów, skóry i paznokci trzeba najczęściej trochę poczekać. Przeważnie skutki zażywania nutrikosmetyków widać po około kilku, a nawet kilkunastu tygodniach. Nie wystarczy więc połknięcie kilku tabletek, podobnie jak jeden dzień diety nie umożliwi pozbycia się kilku nadprogramowych kilogramów.