Historia medalika łez Matki Bożej

historia-medalika-lez-matki-bozej

Dewocjonalia, takie jak medaliki czy naszyjniki, choć zachwycają swoją urodą, to za ich powstaniem kryje się często niesamowita historia. Podobnie jest z medalikiem łez Matki Bożej, który jest używany przy odmawianiu Koronki do Krwawych Łez Matki Bożej. Otóż jego wygląd i treść modlitwy zostały objawione siostrze Amalii Aguirre. Dowiedz się, jaka jest historia medalika łez Matki Bożej.

Gdzie można nabyć medalik łez Matki Bożej?

Medalik łez Matki Bożej można kupić w specjalistycznym sklepie z dewocjonaliami, takim jak rękodzielnia pracownicza San Gabriele. W takich miejscach możliwe jest nabycie naszyjników, bransoletek czy innych przedmiotów przeznaczonych do kultu religijnego. Dewocjonalia, to również idealny pomysł na prezent dla:

  • osób głęboko wierzących,
  • dzieci przystępujących do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej lub bierzmowania,
  • seniorów, np. z okazji urodzin czy dnia babci i dziadka,
  • nowożeńców,
  • osób duchownych.

Co do zasady, dewocjonalia wykonane z należytą starannością to niezwykły prezent dla każdej głęboko wierzącej osoby.

Objawienie się medalika łez Matki Bożej

Historia medalika łez Matki Bożej rozpoczyna się w Brazylijskim mieście o nazwie Campinas, w którym znajdował się Instytut Misjonarek Jezusa Ukrzyżowanego. Współzałożycielką tego miejsca była siostra Amalia Aguirre. 8 listopada 1929 zakonnicę odwiedził krewny, aby opowiedzieć o śmiertelnie chorej żonie. Siostra Amalia Aguirre była tak poruszona nieszczęściem bliskich, że zaraz po wizycie zaczęła żarliwie modlić się do Jezusa o łaskę dla chorej, a nawet zaoferowała swoje życie w zamian za wyzdrowienie krewnej. Wtedy Jezus objawił się zakonnicy i nakazał jej modlitwę przez Łzy Matki Bożej. Przez następne 4 miesiące siostra Amalia odmawiała modlitwę, gdy 8 marca 1930 objawiła jej się Maryja i poleciła jej odmawianie nowej modlitwy nazwanej koronką do Łez Matki Bożej. Miesiąc później nastąpiła trzecia wizja, podczas której objawił się medalik, który wyglądał następująco:

  • awers – Matka Boska w białym welonie symbolizującym niewinność, niebieskim płaszczu oznaczającym niebo i purpurowej szacie na znak bólu spowodowanego cierpieniem i śmiercią Jezusa. W dłoni miała różaniec, czyli białą koronkę łez a inskrypcja głosiła: „Matko Boża, Twoje łzy zniweczą panowanie piekła”;
  • rewers – wizerunek Jezusa Chrystusa z inskrypcją „Przez Twoją Boską cierpliwość, o Jezu uwięziony, zachowaj świat od grożącego mu chaosu”.

W 1934 Watykan uznał nabożeństwo Koronki do Krwawych Łez Matki Bożej, a od tego czasu rzesza wiernych nosi medaliki religijne, stworzone zgodnie z objawieniami siostry Amalii Aguirre.