Hotele dla biznesu. Oferty dla firm

Nie wszystkie obiekty nadają się do tego, aby przeprowadzać w nich konferencje. Hotele dla biznesu są wyposażone w przestronne sale i odpowiednie, profesjonalne wyposażenie. Masz zamiar zorganizować szkolenie, warsztaty, spotkanie firmowe? Dowiedz się, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnego obiektu hotelowego. Jest bowiem kilka wskazówek!

Odpowiednie wyposażenie hotelowej sali konferencyjnej

Jeśli myślisz o tym, aby zorganizować konferencję w hotelu – dowiedz się, czy dysponuje on odpowiednią salą. Rzecz jasna, bardzo dużo zależy od tego, jakiej wielkości pomieszczenia potrzebujesz. Niektóre hotele dla biznesu proponują sale na ponad sto osób, a inne na kilkadziesiąt.

Kluczowe jest również wyposażenie takiego miejsca. We wszystkich tego rodzaju salach powinna istnieć możliwość ustawienia konkretnej ilości krzeseł i stołów. I to w różnych, dowolnych kombinacjach. Ponadto, sale konferencyjne powinny być odpowiednio doświetlone, a w razie konieczności umożliwiać zaciemnienie. Istotna jest również klimatyzacja. W dzisiejszej dobie wręcz niezbędny jest też bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Odpowiednio przygotowane na taką okoliczność obiekty, udostępniają też specjalne wyposażenie – na przykład ekran projekcyjny, rzutniki, tablice flipchart, mikrofony czy też profesjonalne nagłośnienie.

Konferencja z noclegiem? Hotel dla biznesu z możliwością zakwaterowania

Bardzo istotne jest podejście personelu. – Podczas organizacji konferencji opieramy się na wieloletnim doświadczeniu w tej kwestii. Dbamy o to, aby spotkanie naszego klienta przebiegło zgodnie z planem. Umożliwiamy mu profesjonalne zaprezentowanie wszystkich treści i informacji. Przygotowujemy salę oraz niezbędne wyposażenie i sprzęt. Poza tym zapewniamy też obsługę gastronomiczną. Każdy, kto organizujemy szkolenie w naszym hotelu może liczyć na napoje, gotowe posiłki oraz przekąski. Zainteresowani klienci mają też możliwość wykupienia noclegu – mówi menager wrocławskiego hotelu Sleep Hotel.

Dość zaskakujące może być to, że nie wszystkie obiekty dają możliwość wykupienia noclegu dla większej ilości gości. W końcu na tego rodzaju zjazdach pojawia się czasem ponad sto osób. Profesjonalne hotele dla biznesu i na taką okoliczność są jednak przygotowane.

Jeśli dany hotel dysponuje własną restauracją, tym lepiej. Śniadania, które oferowane są zazwyczaj w formie bufetu szwedzkiego, a także obiady i kolacje na miejscu stanowią spore ułatwienie. Dlaczego? Ponieważ goście i uczestnicy konferencji nie muszą nawet wychodzić poza obiekt.