Jak dbać o swojego psa?

Wszyscy chcemy bliższych relacji z naszymi psimi kumplami.

Nigdy ich nie przekarmiaj
Psy, podobnie jak ludzie, muszą być trzymane na odpowiednio regulowanej diecie, ponieważ połączenie diety i ćwiczeń fizycznych zapewni im zdrowie na dłużej. Obejmuje to ochronę przed problemami związanymi z wagą, takimi jak cukrzyca, zapalenie stawów i choroby sercowo-naczyniowe.

Nigdy ich nie bij
Nigdy nie bij swojego psa. Bez względu na problem dyscyplinarny twojego psa możesz go rozwiązać z miłością i cierpliwością. Dosłowny cios może spowodować cios w ich pewność siebie, a ich relacja z tobą zostanie rozbita.
Nigdy nie zostawiaj ich przykuty łańcuchem na zewnątrz przez długi czas
Psy są zwierzętami jucznymi, dlatego wolałyby spędzać czas ze swoją ludzką rodziną. Jeśli zostawisz ich na dłuższy czas przykuty łańcuchem do domu, oddzielasz ich od stada – może to prowadzić do niepokoju i depresji.

Nigdy nie klep ich po głowie
Psy czują się bezbronne, gdy ręka podchodzi do nich z góry, ponieważ nie widzą, że nadchodzi. Lepiej okazywać swoje uczucia na inne sposoby, np. Delikatnie drapiąc je pod brodą.

Nigdy nie patrz bezpośrednio w oczy
Wpatrywanie się w oczy swojej furbaby nie jest oznaką uczuć, o której myślisz. Może to być postrzegane jako próba ustanowienia dominacji lub jako akt agresji. Unikaj wpatrywania się, chyba że chcesz poderwać kajdany swojego psa.

Nigdy nie zostawiaj ich w gorącym samochodzie
Psy nie regulują ciepła ciała tak dobrze jak my. Nie mogą samodzielnie otworzyć okna ani otworzyć drzwi samochodu, aby wypuścić się, gdy jest im za gorąco. Co tu tak naprawdę mówimy? Nie zostawiaj zwierząt domowych w gorącym samochodzie. Rozbij okno i wróć, aby je okresowo sprawdzać. Mogą umrzeć!
Pozostawienie ich samych w samochodzie przez długi czas może również grozić kradzieżą.

Nigdy nie zapomnij zabrać ich do weterynarza
Czy zapomniałbyś zabrać swoje dziecko lub siebie do lekarza? Dlaczego więc nie zabrałbyś swojego psa do weterynarza? Twoje zwierzę potrzebuje szczepień, kontroli i wizyt, gdy wystąpi problem.

Nigdy nie pozwól im prowadzić cię na spacer
Psy mogą dosłownie poprowadzić cię ścieżką ogrodową lub gdziekolwiek zechce. Dlatego konieczne jest przejęcie kontroli. Pozostawiony samemu sobie, twój pies może wybiec na drogę, po wiewiórkach, walczyć z nieznajomymi, masz pomysł. Jeśli poprowadzisz ścieżkę, możesz uchronić swojego owłosionego przyjaciela przed potencjalną krzywdą i pokazać mu nowe ścieżki, których nie zna.

Nigdy nie karm ich toksycznym jedzeniem
Większość pokarmów dla ludzi nie jest dobra dla psów. Niektóre z najbardziej śmiercionośnych potraw to sztuczne słodziki, alkohol, ciasto chlebowe, winogrona, rodzynki, porzeczki, awokado, kakao, czekolada, kofeina, cytrusy, kości, sól, większość orzechów, cebuli, szczypiorku, czosnku itp. Zawsze dobrze jest w razie wątpliwości skonsultuj się z weterynarzem lub przeczytaj porady dietetyczne od organizacji takich jak: ASPCA:, AKC:, The Kennel Club, UK:.

Nigdy nie zaniedbuj ich higieny lub pielęgnacji
Higiena psa nie ogranicza się do kąpieli. Obejmuje masowanie proszku na skórze, czesanie, szczotkowanie i przycinanie sierści. Musisz także regularnie myć i sprawdzać zęby oraz obcinać paznokcie. Twój puszysty przyjaciel pokocha dodatkową uwagę.

Nigdy nie używaj skrzyni jako kary
Skrzynia to dom twojego psa z dala od domu, w domu (jeśli ma to sens). To miejsce, w którym mogą czuć się bezpiecznie i mieć trochę prywatności. To ucieleśnienie ich szczęśliwego miejsca! Nie zanieczyszczaj tego, zmuszając ich do skojarzenia swojej skrzynki z karą.

Nigdy nie bądź dla nich zbyt łatwy
Psy cały czas robią słodkie rzeczy. Chcesz, żeby cię kochali, więc nie masz ochoty karcić ich, gdy robią coś niegrzecznego. Oto sekret: pokochają cię, nawet jeśli ustanowisz kilka podstawowych zasad. Psy kwitną na zamówienie, tak jak w paczce. Będą cię kochać za wyjaśnienie, co jest w porządku, a co nie.

Nigdy nie zamieniaj ich marszu w nudną rutynę
Spacer to nie tylko okazja do ćwiczenia psa, ale także możliwość poznania jego świata i zdobycia nowych informacji poprzez wzbogacenie repertuaru widoków, zapachów i dźwięków. Nie bierz go codziennie tą samą ścieżką, zmień ją! Wystaw go na nowe rzeczy.
Nigdy nie myl ich z mieszanymi wiadomościami

Kiedy ustalasz zasady dla swojego psa, bądź z nimi zgodny. Na przykład, jeśli nauczyłeś ich, że błaganie o resztki ze stołu jest błędem, nie karm ich resztkami, kiedy chcesz. Unieważnienie zasad, które egzekwujesz, zachowując się w sposób sprzeczny, może znacznie utrudnić trening i egzekwowanie dyscypliny.

Nigdy nie zapomnij o kastracji
Kastrowanie zwierzęcia może być kluczem do lepszych korzyści zdrowotnych i behawioralnych. Jeśli nie masz konkretnego planu dla szczeniąt, powiedz swojemu zwierzakowi: wiele niechcianych szczeniąt zostaje porzuconych w schroniskach i na ulicach.

Nigdy nie zmuszaj ich do noszenia źle dopasowanego kołnierza
Obroża nie powinna być tak luźna, aby Twój pies mógł się z niej łatwo wysunąć, ani tak ciasna, aby dusiła go za każdym razem, gdy pociągnie za smycz. Po przymocowaniu powinieneś być w stanie wsunąć dwa palce pod kołnierz, a to powinno być w sam raz. Nie używaj kołnierzy udarowych ani łańcuchów ssania: są okrutne.

Nigdy nie podawaj skrawków ze stołu
Większość pokarmów dla ludzi jest nieodpowiednia dla psów. Skub ich błaganie o resztki ze stołu przy zarodku. Zamiast tego mogą mieć psie smakołyki i wysokiej jakości karmę dla psów. Zignorowanie tych błagalnych oczu szczeniaka nie sprawi, że będą cię mniej kochać.

Nigdy nie każ im chodzić po gorącym betonie
Nie marzyłbyś o chodzeniu po betonie boso, więc dlaczego miałbyś zmusić swojego psa do robienia tego? Nie mają ochrony stóp, więc jeśli musisz zabrać swojego psa na spacer, poczekaj, aż pogoda nieco ostygnie.

Nigdy nie zostawiaj ich z dziećmi bez nadzoru
Podczas gdy dzieci i psy są urocze i przytulne, podobieństwo się kończy. Niekoniecznie mają do siebie wiele powinowactwa. Musisz nauczyć ich szanować się nawzajem. Pomoże to zapobiec nieprzyjemnym incydentom, takim jak psy gryzące dzieci oraz dzieci kopiące / raniące psy. O wiele lepiej jest nadzorować ich interakcje, bez względu na to, jak słodko mogą się wydawać.

Nigdy nie zapomnij o ich nawodnieniu lub karmieniu
Psy nie mogą sypać się wodą ani samodzielnie przygotowywać jedzenia. To twoja odpowiedzialność jako właściciela, przyjaciela i rodzica. Daj im czystą wodę w świeżej misce co najmniej trzy razy dziennie i karm je odżywczo zrównoważonymi posiłkami. Będą żyć dłużej.

Nigdy nie gol ich latem
Psy mają futro z wielu powodów. Jednym z ważnych jest to, że chroni je przed oparzeniem słonecznym w lecie. Potrzebujesz sposobu na ochłodzenie szczeniaka? Daj jej kąpiel!

Nigdy nie ćwicz ich za dużo lub za mało
Jeśli kochasz swojego psa, dodaj ćwiczenia do jego codziennego życia. Nie ma jednej prawidłowej rutyny ćwiczeń. Weź pod uwagę wiek, rozmiar i kondycję psa.
Ćwiczenia mogą odbywać się w dowolnym miejscu między hałaśliwą sesją gry w pomieszczeniu a zabawą w parku. To powinno być zabawne i satysfakcjonujące doświadczenie dla wszystkich.

Nigdy nie zapomnij sprawdzić ich pod kątem pcheł, kleszczy i innych szkodników
Pchły, kleszcze i roztocza to tylko niektóre szkodniki, które mogą powodować problemy u psów, od swędzenia po wypadanie włosów i infekcje skóry. Podczas gdy wizyta u weterynarza może pomóc, możesz zapobiec wielu problemom, siadając ze swoim zwierzakiem i fizycznie sprawdzając jego płaszcze i przesuwając je za pomocą grzebienia o drobnych zębach, tak jak w przypadku wszy. Kilka wyprzedzających kroków obejmowałoby nałożenie pcheł w proszku i obroże kleszczowe (w razie potrzeby). Całe ćwiczenie polegające na polowaniu na szkodniki wymaga więcej czasu dla ciebie i twojego psa. Mniej szkodników, więcej przytuleń. Wszystko jest dobrze.

Nigdy nie zostawiaj swojego psa w samochodzie ciężarowym swojego SUV-a
Nie jest mądre pozostawiać psa w samochodzie ciężarowym swojego SUV-a bez jego zabezpieczenia lub pozostawienia go bez nadzoru. Mogą się przewrócić, przegrzać lub udławić, jeśli ich smycz jest za krótka.
Jeśli koniecznie musisz to zrobić, upewnij się, że Twój pies lubi jeździć samochodami, aby na zewnątrz nie było za gorąco i aby znajdowała się w nim wygodna skrzynia, w której mogą się wtulić. Zatrzymuj samochód w regularnych odstępach czasu i sprawdzaj, kiedy możesz, co skutecznie obejmuje dostarczanie im wody i zabieranie ich do robienia interesów.

Nigdy nie zapomnij przyciąć paznokci
Zabranie psa na spacer to sposób na naturalne skrócenie paznokci, które zużywają się podczas chodzenia po twardej powierzchni.