Jak dodać boty na Discord i dlaczego warto to zrobić?

Jak dodać boty na Discord i dlaczego warto to zrobić?

Współcześnie kupić możemy niemal wszystko. Coraz większą popularnością cieszy się zakup dołączenia do serwera Discord, czyli aplikacji służącej do wymiany informacji i komunikacji. Liczba aktywnych użytkowników świadczy o atrakcyjności i popularności danego serwera. Wpływa to bezpośrednio na decyzję, które podejmują użytkownicy rozważający członkostwo w grupach stworzonych w obrębie aplikacji. Na serwerze Discord użytkownicy mogą uczestniczyć w dyskusji, odpowiadać na wiadomości, udostępniać posty, prowadzić rozmowy Video, a także wysyłać i odbierać pliki. O dołączeniu użytkownika do serwera decyduje administrator. Duża liczba członków serwera jest bezpośrednio związana z jego prężnym rozwojem. To właśnie wtedy staje się on obiektem pożądania wielu osób, które mają aspiracje i chcą dołączyć do danej społeczności. Boty na Discord to nic innego, jak programy, które można dodać do serwera Discord w celu automatyzacji różnych zadań, ulepszenia doświadczenia użytkowników i wzbogacenia funkcjonalności. Co warto jeszcze wiedzieć na ten temat?

Boty na discord

Boty na Discord tworzy społeczność programistów. Bardzo często udostępniane są jako narzędzia darmowe. Zdarza się również, że są to usługi płatne. Bot discord może pełnić kilka zupełnie różnych funkcji. Po pierwsze discord bot może być pomocny w moderowaniu serwera. Do jego działań będzie należało automatyczne usuwanie spamu oraz blokowanie użytkowników, którzy notorycznie łamią regulamin lub zamieszczają na forum nieodpowiednie treści. Po drugie zadaniem botów discord jest zapewnianie rozrywki poprzez quizy, zabawy i różnorodne gry. Boty discord umożliwiają również odtwarzanie muzyki na serwerze. To właśnie dzięki nim użytkownicy Discorda będą mieli łatwy dostęp do swoich ulubionych utworów. Funkcją, którą pełnią boty discord to także integracja. Do ich zadań należy integrowanie różnych usług z serwerem Discord. Mowa tu o otrzymywaniu powiadomień o nowych wiadomościach e-mail, wpisach na blogach, czy ciekawych tweetach.

W jaki sposób dodać boty na Discord?

Boty na Discord zazwyczaj instalowane za pośrednictwem linku zaproszenia. Jest on udostępniany przez twórców botów. Użytkownik musi mieć uprawnienia administratora na serwerze Discord, jeśli chce takiego bota zainstalować. W całym procesie możemy wyróżnić trzy etapy. Pierwszy to stworzenie konta bota i uzyskanie token. W tym celu musimy przejść do strony developerskiej Discord. Klikając w przycisk „New Application” wpisujemy nazwę aplikacji i dodajemy bota. Po jego potwierdzeniu możemy uzyskać token bota. Będzie on potrzebny do połączenia bota z serwerem. Krok drugi to zaproszenie bota na nasz serwer Discord. W tym celu musimy użyć odpowiedniego linku generowanego na stronie developerskiej Discord. Na tym etapie będziemy musieli wybrać uprawnienia, jakie nadamy naszemu botowi. Kiedy podejmiemy już decyzję musimy skopiować link, otworzyć używaną przez nas przeglądarkę internetową, a następnie wkleić skopiowany link. Następnym naszym zadaniem będzie wybranie serwera, na którym dodamy bota. Oczywiście będziemy musieli potwierdzić, że nie jesteśmy robotem poprzez kliknięcie w odpowiednie pole wyboru. W tym momencie przejdziemy do ostatniego etapu działań, a więc konfiguracji i samego uruchomienia bota. Aby mogło się to wydarzyć musimy skonfigurować go zgodnie z dokumentacją dostarczoną przez jego twórcę. Większość botów będzie wymagała kodu, który musi być uruchamiany na maszynie, np. serwerze, w celu nawiązania połączenia z Discordem i wykonywania określonych zadań.