Jak pomóc starszym rodzicom bezpiecznie pokonać schody?

Ból nóg, który często towarzyszy seniorom podczas wchodzenia po schodach z czasem narasta, utrudniając samodzielne poruszanie się po domu. Problem z wchodzeniem po schodach staje się szczególnie uciążliwy dla osób, które mają łazienkę na piętrze. Jak się tam dostać? Wygodnie, bezpiecznie i bez bólu – korzystając z nowoczesnej windy dla seniora.

Pozwól mieszkać starszej osobie w domu bez barier

W wielu domach pokój starszej osoby jest zlokalizowany na piętrze. Dla seniora skarżącego się na problem z wchodzeniem po schodach może to oznaczać przymusową izolację od rodziny. Ból nóg oraz lęk przed upadkiem skutecznie zniechęcą go do schodzenia do salonu, czy jedzenia posiłków razem z bliskimi.

Jeszcze gorsza sytuacja dotyczy starszych i schorowanych osób, które wprawdzie mieszkają na parterze, lecz muszą korzystać z łazienki na piętrze. Zobacz, jak możesz im pomóc i zapewnić godziwą starość, rozwiązując problem z wchodzeniem po schodach.

platforma-schodowa-ascendor-plg7

Platforma schodowa dla osób niepełnosprawnych firmy Ascendor

Fotelik schodowy zamiast windy

Aby zlikwidować bariery architektoniczne, nie trzeba wcale montować tradycyjnej windy. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest zyskujące na popularności krzesło schodowe dla seniora, czyli fotelik, na którym wystarczy usiąść, by pokonać schody.

Krzesło do transportowania chorych porusza się w biegu schodów, zapewniając osobie starszej bezpieczeństwo przemieszczania się pomiędzy piętrami. Urządzenie wyróżnia się intuicyjną obsługą, z którą poradzi sobie osoba w każdym wieku (do sterowania windą służy joystick lub pilot).

Zobacz, jak łatwa jest obsługa zewnętrznego krzesełka schodowego Acorn!

Wybierz krzesło schodowe na schody kręte lub proste

Windę schodową dla seniora można zamontować na niemal wszystkich schodach prostych oraz krzywoliniowych (np. krętych lub zabiegowych). Założenie krzesełka schodowego trwa zaledwie kilka godzin. Tylko tyle wystarczy, by uchronić starszą mamę lub schorowanego ojca przed bólem i upadkiem ze schodów. Montaż windy krzesełkowej nie wymaga przeprowadzania remontu, w wielu przypadkach pozwala natomiast dopasować wygląd krzesełka do wystroju domu.

Zobacz, jak działa krzesło schodowe na schody kręte!

Łazienka na piętrze. Jak się tam dostać na wózku inwalidzkim?

W takiej sytuacji niezastąpiona będzie platforma schodowa dla osób niepełnosprawnych, która umożliwia przetransportowanie po schodach seniora siedzącego na wózku inwalidzkim. Podobnie jak w przypadku krzesła schodowego, osoba starsza może samodzielnie korzystać z tego urządzenia. Dzięki temu zachowa niezależność w przemieszczaniu się po całym domu.

Duży udźwig platform schodowych pozwala na bezpieczne transportowanie pasażerów o standardowej lub zwiększonej wadze ciała. A cicha praca sprawia, że Twój rodzic będzie mógł korzystać z windy nawet nocą – bez ryzyka, że obudzi pozostałych domowników.

platforma-schodowa-ascendor-plk8

Platforma przyschodowa pozwoli starszym rodzicom swobodnie poruszać się w Twoim domu.

Rozwiąż problem z wchodzeniem po schodach i ciesz się komfortową windą Stiltz

Istnieje także trzeci sposób na likwidację barier architektonicznych w postaci schodów – jest nim montaż luksusowej windy domowej firmy Stiltz. W zależności od modelu podnośnika, może on jednocześnie przewozić 2 (DUO) lub 3 osoby (TRIO). Trzyosobowa winda do domu pozwoli Ci też przemieszczać się między piętrami razem z rodzicem siedzącym na wózku inwalidzkim.

W przeciwieństwie do krzesełek i platform schodowych domowego dźwigu Stiltz nie zakładamy w biegu schodów. Szerokie możliwości montażu elektrycznej windy osobowej sprawiają, że możesz nią połączyć np. sypialnię seniora z jadalnią. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby podnośnik stanął na klatce schodowej, pełniąc funkcję wygodnej windy dla całej rodziny. Z podnośników DUO i TRIO może bowiem korzystać każdy – Twoi schorowani rodzice, dzieci oraz Ty sam.

winda-stiltz-duo

Komfortową windę do domu Stiltz pokocha cała rodzina.

Dowiedz się więcej o windach na poddasze firmy Stiltz, odwiedzając stronę: www.windy-domowe.pl. Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z naszym ekspertem, który przygotuje dla Ciebie indywidualną wycenę krzesełka schodowego, platformy schodowej lub komfortowej windy do domu.

Zadzwoń do nas! Czekamy na Twój telefon pod numerami: +48 606 686 002, +48 692 44 94 74 i +48 698 132 056.

Możesz też wysłać wiadomość na adres: info@windy-domowe.pl.

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl