Jak się malować?

Większość kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Niektóre z pań mogą wykonać cały makijaż w kilka minut, inne spędzają przed lustrem nawet godzinę, by perfekcyjnie dopracować każdy jego element. Jednak niezależnie od tego, ile czasu poświęcamy codziennie na przygotowanie się do wyjścia, warto sprawdzić, czy makijaż wykonywany jest poprawnie. Bo jego głównym celem jest upiększanie twarzy, a jednak wcale nietrudno przesadzić z jego ilością. Zbyt duża ilość kosmetyków powoduje pojawienie się niekorzystnego efektu maski, co nigdy nie wygląda atrakcyjnie. Poza tym – jeśli akurat w takim makijażu spotkamy się z kimś pierwszy raz, na pewno nie zrobimy na nim dobrego wrażenia. Wygląd mniej lub bardziej świadczy o człowieku.

Stan cery a makijaż

Podstawowa wiedza na temat makijażu pozwala uniknąć popełnienia błędu, a także skrócić czas jego wykonywania. Przede wszystkim trzeba umieć określić swój typ cery i to do jej stanu dobierać odpowiednie kosmetyki. Najtrudniej zakryć niedoskonałości spowodowane trądzikiem, część kosmetyków może także zapychać pory i pogorszyć stan cery, dlatego dobrze jest zainwestować w produkty apteczne lub dermokosmetyki. Z nimi nie powinny pojawiać się żadne stany zapalne. Osoby, u których występują reakcje alergiczne, ale nie znają składnika wywołującego alergię, powinny zachować szczególną ostrożność i przed korzystaniem z nowości kosmetycznych, powinny wykonać próbę uczuleniową na niewielkim kawałku skóry.

Jak się malować?

Przygotuj swoją twarz. Umyj ją, przemyj specjalnym żelem lub tonikiem, nałóż krem. Malowanie się zacznij od nałożenia na twarz podkładu. Kolor powinien dobrze współgrać z kolorem szyi (i także na niej powinien zostać delikatnie rozprowadzony) i miejsc, w których nie ma przebarwień. Nie powinien być ani za ciemny, ani za jasny. To samo wytyczy się korektora – nakładaj go na pojedyncze przebarwienia, których nie zdołał zakryć podkład, a także na obszar pod oczami. Reszta kosmetyków powinna być dobrana do typu urody. Nie powinno dobierać się kolorowych kosmetyków do koloru bluzki, sukienki czy swetra. Ubrania nie mają znaczenia w makijażu. Róż i szminka powinny być w tym samym odcieniu. Przy wąskich ustach należy unikać ciemnych kolorów, to optycznie je zmiejsza. Osoby, których zęby mają żółtawy odcień (nawet delikatnie) powinny unikać intensywnych barw pomadek, które zwracają uwagę na ten obszar twarzy.  Aby uniknąć niespodzianek, zawsze należy wykonywać makijaż w świetle dziennym. W tym celu postaw toaletkę przy oknie lub po prostu lusterko na parapecie. Pozwoli to uniknąć niedociągnięć i skontrolować, jak będą widzieć nas inni. Przecież nie w każdym pomieszczeniu jest takie samo światło. Warto o tym pamiętać!