Jaki kosz Mojżesza wybrać?

kosz-mojzesza

Kosz Mojżesza to, jak rekomendują specjaliści, idealne pierwsze łóżeczko przez mniej więcej pół roku życia dziecka. Wywodząca się z tradycji biblijnej.

Nazwa to nie jedyny związek tego małego łóżeczka z historią. Kosz Mojżesza to popularne od wieków rozwiązanie dla niemowląt, które naturalnie zapewnia im wszystko, czego te potrzebują – ograniczoną, przytulną przestrzeń, zapewniającą ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Dzisiejszy kosz Mojżesza nadąża za trendami i potrzebami współczesnych rodzin. Na jaki model się zdecydować?

Naturalne materiały

Tradycyjny kosz Mojżesza wiklinowy to jeden z najpopularniejszych modeli. Równie popularny jest kosz Mojżesza wykonany z trawy czy innego naturalnego materiału. Właśnie te naturalne, oddychające materiały, to świetny wybór dla maluszka. Zwróćcie tylko uwagę, czy kosz Mojżesza, który wybierzecie, nie skrzypi i nie wydaje innych dźwięków – dla wrażliwego na bodźce niemowlaka może to być utrudnienie w czasie wyciszenia i drzemki.

Więcej niż łóżeczko

Piękny, kompaktowy kosz Mojżesza, który ustawicie przy swoim łóżku, może być wyposażony w wygodne uchwyty. Jeśli są naprawdę dobrze zaprojektowane kosz posłuży Wam także jako super komfortowe nosidło, w którym możecie przenosić dziecko po całym domu, zarówno w czasie aktywności, jak i drzemki malucha.

Świetnym rozwiązaniem jest też kosz Mojżesza na stojaku – ustawiony bezpiecznie obok łóżka rodziców lub w zacisznym miejscu zaaranżowanym specjalnie dla maluszka, idealnie pełni rolę pierwszego łóżeczka przez ok. 4-6 pierwszych miesięcy życia. Stojak, na którym ustawicie kosz Mojżesza, może być prosty, klasyczny lub taki na płozach, pełniący rolę kołyski.

Wielofunkcyjne rozwiązania

Świetnym, wielofunkcyjnym rozwiązaniem jest tekstylny, oddychający kosz Mojżesza Shnuggle, który możecie ustawić na stojaku wielofunkcyjnym – prostym lub bujanym, który może być wysoki lub zmienić się w płozy na wysokości podłogi. Taki nowoczesny kosz Mojżesza, który bez trudu zamienia się w kołyskę lub nosidło, to odpowiedź na potrzeby współczesnych rodzin.

Kosz Mojżesza Shnuggle ma jeszcze jedną ogromną zaletę – jest wykonany z hipoalergicznych, oddychających materiałów, które są mięciutkie i przyjazna dla małych raczek i wierzgających nóżek oraz nie skrzypią. Każdy rodzic malucha, który nie śpi jak suseł wie, jakie to ważne.

Pamiętajcie, że kosz Mojzesza posłuży Wam mniej więcej do 6. miesiąca życia malucha. Potem przyjdzie czas na łóżeczko, które – jeśli zdecydujecie się na model rosnący z dzieckiem – może posłużyć dziecku dużo, dużo dłużej. Kolorowych snów!