Jaki prezent z okazji zaręczyn kupić narzeczonym?

Twoje dziecko się zaręczyło? Jesteś z tego powodu bardzo dumna. W myślach już wyobrażasz sobie jak będzie wyglądać ich ślub, ale nie zamierzasz na niego zbytnio naciskać. Wiesz że mogłoby to zaszkodzić ich relacjom. Wszystko w swoim czasie – to najlepsza strategia. Jednak już dziś można pomyśleć o prezencie, który podarujecie świeżym narzeczonym. Taki prezent może stać się dla nich miłym gestem, a także dowodem na to, że ich decyzja nie jest dla was obojętna. Co można im podarować?

Voucher na pobyt w hotelu

Jest to bodajże najchętniej przyjmowany prezent. Voucher na kilkudniowy pobyt w hotelu, w trakcie którego narzeczeni będą mogli się cieszyć sobą, nieco odpocząć i znajdą dla siebie czas. Coraz więcej hoteli oferuje vouchery prezentowe, mając również w ofercie gotowe pakiety dla narzeczonych lub nowożeńców, przewidujące liczne atrakcje. Ile kosztuje taka przyjemność? Pobyt w hotelu wraz z wyżywieniem i zabiegami SPA może kosztować od 600 do 1000 złotych dla dwóch osób na trzy dni. Kwota do niskich nie należy, jeżeli jednak podoba ci się taka propozycja, pożyczka online umożliwia jej realizację. Jeśli jednak to za drogo, mamy inne, nieco tańsze pomysły na prezent dla narzeczonych.

Kolacja w restauracji

Możesz umożliwić narzeczonym celebrowanie zaręczyn, zapraszając ich do restauracji i fundując im jedzenie. Do tego celu można wykorzystać restauracyjne vouchery lub bony o określonej wartości. Może to być na przykład 300 złotych do wydania na dowolne pozycje menu lub jeśli restauracja takie rzecz posiada w ofercie, można wykupić gotowy pakiet. Taki prezent tym bardziej ucieszy młodych, jeśli będą mogli go zrealizować w dogodnym dla siebie czasie. Istotne zatem jest to, aby taki voucher miał przynajmniej kilkutygodniowy termin ważności.

Bilet do aquaparku

Kolejnym ciekawym pomysłem, który także powinien sprawić wiele radości narzeczonym podarowanie im wejściówek do aquaparku. Pozwoli im to zorganizować dla siebie udany weekend i wspólnie się zrelaksować w basenach wypełnionych wodami termalnymi. W Polsce takich aquaparków jest naprawdę wiele i większość z nich znajduje się na Podhalu. Można również pokusić się o zakup wejściówek do basenów termalnych po słowackiej stronie granicy.

A może gotówka na prezent?

Przekazywanie pieniędzy w roli prezentu zaręczynowego wzbudza wiele kontrowersji. Część osób jest przekonana że taki prezent to nie prezent i należy się postarać i coś kupić. Warto jednak się zastanowić z czego najbardziej ucieszą się świeżo zaręczeni? Za otrzymane pieniądze z pewnością będą mogli zrealizować marzenia, o których wiedzą tylko oni. Mogą również przeznaczyć te środki na organizację wesela, co ucieszy ich podwójnie. Jeśli decydujemy się na prezent mieszczący się w kopercie, ile powinno się w niej znaleźć? To zależy tylko i wyłącznie od waszych możliwości finansowych. Zwykle kwota do 500 złotych jest uznawana za bardzo hojną, a wszystko co powyżej niej to już w ogóle ewenement, który ucieszy każdą narzeczeńską parę.