Jakie gadżety warto mieć podczas wakacji z dzieckiem?

łóżeczko turystyczne

Nadszedł czas, w którym niejeden rodzic jest już myślami na wakacjach, niestety jeszcze sporo czasu zostało zaplanowanego urlopu, który ma pozwolić zregenerować się na kolejne miesiące pracy. Jadąc z dzieckiem na urlop, warto zabrać gadżety, jak łóżeczko turystyczne, które pozwolą cieszyć się wypoczynkiem pomimo nieustannej opieki nad maluszkiem.

Wybór gadżetów na wyjazd z dzieckiem powinien uwzględnić jego potrzeby.

W zależności od wieku dziecka gadżety mogą nieco się różnić lub być wykorzystywane w nieco inny sposób. Dla przykładu łóżeczko turystyczne dla najmłodszych będzie stanowiło idealne miejsce bezpiecznej zabawy, jednak dla nieco starszych będzie to idealne miejsce do spania. Dla młodszych dzieci doskonałym rozwiązaniem jest wózek, jednak te nieco większe, które już się w nim nie mieszczą, potrzebują nieco innego rozwiązania.

Hulajnoga, łóżeczko turystyczne i nie tylko — gadżety idealne dla dziecka na wczasach

Wśród najczęściej wybieranych gadżetów turystycznych zaliczane są:

  • Hulajnoga dla najmłodszych — jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chodzi o wyjazd. Taki gadżet zajmuje mało miejsca oraz posiada dwie funkcje. Pierwszą z nich jest jeździk, który umożliwia siadanie na hulajnodze. Zazwyczaj posiada ona 3 stopnie wysokości kierownicy. Doskonale sprawdza się już od 1 roku życia jako „odpychacz”. Kupując ten produkt, można mieć pewność, iż posłuży przez wiele lat. Gdy maluch zmęczy się w trakcie jazdy, można zmienić funkcje na siedzącą, w której może odpocząć.
  • Łóżeczko turystyczne lub fińskie pudełko do spania — w przypadku młodszych dzieci hulajnoga z pewnością nie będzie miała racji bytu. Gadżetem dla najmłodszych jest fińskie pudełko do spania, które pełni funkcję małego łóżeczka turystycznego. Jest to akcesorium, które zapewnią maluszkowi bezpieczeństwo. Podczas podróży takie pudełko daje dziecku poczucie, że jest cały czas w swoim miejscu, gdyż taki gadżet może mu towarzyszyć aż przez 6 miesięcy życia. Później warto zamienić je na tradycyjne łóżeczko turystyczne.
  • Poduszka muzyczna z głośnikami — jest to doskonałe rozwiązanie na wyjazd na wczasy. Nie zajmuje dużo miejsca, a maluszek czuje się bezpiecznie, mając bliską mu rzecz. Taki gadżet zazwyczaj wykonany jest z bawełny antyalergicznej, co sprawia, że jest bezpieczny dla alergików i dzieci.

Nocnik turystyczny — po zakończeniu przygody z pieluchami, nieodłącznym elementem, który towarzyszy dziecku każdego dnia jest nocnik. Zabiera się go wszędzie, bo wiadomo, że dziecko w każdym momencie może mieć potrzebę skorzystania z niego. W czasie podróży najlepszym rozwiązaniem jest nocnik turystyczny, który stanowi także nakładkę na sedes. Jest on składany, co pozwala na zabranie go nawet do większej torebki. Dziecko bez stresu może załatwić swoje potrzeby w każdej sytuacji, a w dodatku jest to gadżet w pełni higieniczny. Decydując się na zakup takiego gadżetu, rodzic może być spokojny o potrzeby fizjologiczne swojego dziecka.