Jakie zabawki warto kupić dziecku?

W momencie kiedy w domu pojawia się pociecha, cały świat zaczyna się kręcić wokół niej. Rodzice z pewnością świetnie przygotowali się na powitanie nowego członka rodziny, a co za tym idzie w pokoju maluszka na pewno znajduje się już urocze łóżeczko, a obok niego stoi gotowy przewijak. Najprawdopodobniej w pokoju dziecięcym pojawiły się również pierwsze zabawki. Jednak jak wiadomo, dla maluszka zabawek nigdy dość, więc rodzice chętnie i z zapałem dokupują mu kolejne. Jednak jakie zabawki dla dzieci naprawdę warte są zakupu?

Zabawki dźwiękowe

Zabawki dźwiękowe, czyli tak zwane sensoryczne pomogą dziecku w poznawaniu świata, za pomocą zmysłu słuchu. Rodzice powinni więc być świadomi, że tego typu zabawki mogą okazać się dziecku prawdziwie niezbędne. Warto więc zwrócić uwagę na zabawki typu Szumiś. Są one nie tylko bezpieczne dla najmłodszych, gdyż wykonane zostały z atestowanych i certyfikowanych materiałów, ale przede wszystkim są one wielofunkcyjne zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Wspomniana wielofunkcyjność w odniesieniu do dzieci, przejawia się przede wszystkim w tym, że zabawki te mogą być wykorzystywane zarówno jako przytulanki, ale także jako pozytywki. Z kolei rodzice nie tylko dzięki tej zabawce skutecznie zajmą dziecku czas, ale także w ekspresowym tempie ułożą maluszka do snu. Wielu specjalistów wskazuje na fakt, że noworodki i niemowlęta o wiele szybciej zasypiają do spokojnych i stonowanych dźwięków, które są im świetnie znane z życia płodowego. Wobec tego na takiej zabawce dźwiękowej mogą skorzystać zarówno maluszki, jak i ich rodzice.

Lalki dla małych księżniczek

Niezbędnym elementem wyposażenia, jeśli w domu mieszka również mała księżniczka jest również laleczka. To właśnie z lalką już na samym początku dziewczynki najbardziej się zaprzyjaźniają i traktują ją jako swoje własne dzieci. Wobec tego lalki dla dziewczynek nie tylko mają spełniać rolę „czasoumilacza”. Mają bowiem nauczyć je one również odpowiedzialności i empatii, a jak wiadomo to właśnie te dwie cechy wyróżniają się największym potencjałem na przyszłość. Co więcej lalki te mogą przybierać różne rozmiary. Rodzice więc z pewnością będą mieli przysłowiowy twardy orzech do zgryzienia przy ich wyborze. Ciekawą alternatywą może jednak okazać się zrobienie tych niezwykle ważnych zakupów, w towarzystwie swojej małej księżniczki. Wówczas to ona sama zadecyduje, która z lalek najbardziej wpadła jej w oko i z którą z nich poczuła już na wstępie swoistą więź. Takie rozwiązanie to również świetny sposób na wspólne spędzenie czasu i zacieśnienie więzi.