Kiedy potrzebna jest skrzynka na listy?

skrzynka-na-listy

Skrzynka na listy jest niezbędnym elementem, który musi znaleźć się w budynkach mieszkalnych. Mieszkańcy bloków swoje przegródki mają najczęściej na klatkach schodowych, dlatego nie muszą zaopatrywać się w kolejną, chyba, że miałyby one pełnić funkcję dekoracyjną. Właściciele kamienic lub spółdzielnie mieszkaniowe mają bogaty wybór skrzynek na listy, które są przystosowane do używania przez wiele osób.

Zobligowani do kupna są natomiast właściciele domów jednorodzinnych i innych prywatnych posesji. W tym wypadku mają wybór kształtu, materiału, z jakiego zostanie wykonana, koloru i miejsca umieszczenia przy domu. Powinno ono być takie, do którego możliwy jest łatwy dostęp, dlatego najczęściej instaluje się ja na drzwiach, ogrodzeniu lub ścianie domu.

Skrzynka na listy służy do możliwości pozostawienia w niej korespondencji przez listonosza bądź kuriera. Ma ona chronić nasze listy i rzeczy przed zniszczeniem, niekorzystnymi warunkami pogodowymi i dostaniem się w niepowołane ręce. W sprzedaży znaleźć możemy również takie ze specjalną półką na reklamy, co pozwala na segregację korespondencji.

Jakie są rodzaje skrzynek na listy?

Skrzynka na listy do montowania na płaskiej powierzchni

  • Skrzynka przelotowa – z otworami z dwóch stron. Od strony zewnętrznej wrzuca się korespondencję, a wyciąga od środka- większym otworem.
  • Skrzynka na drzwi – do powieszenia na drzwiach wejściowych. Jest mniejsza i nie pomieści większych i grubszych listów. Jeśli posesja jest ogrodzona, listonosz nie będzie mógł się do niej dostać.
  • Skrzynka na ogrodzenie – zapewnia wygodny dostęp z zewnątrz. Może być umieszczona na ogrodzeniu lub furtce.

Skrzynka na listy wolnostojąca

  • Skrzynka na jednej lub dwóch nogach – niewielkich rozmiarów skrzynki do umieszczania przy ogrodzeniu.
  • Skrzynka w stylu amerykańskim – zainstalowana na jednej nodze, wkopana w trawnik przed domem.
  • Duża skrzynka montowana do podłoża – sprawdzają się w sytuacji, kiedy zamawiamy większe gabarytowo paczki, posiadają górną klapę.