Kurs git i najlepsze narzędzia dla programisty

Praca programisty, to bardzo ciekawa, ale także wymagająca i ambitna praca. Zdecydowanie większa część programistów musi korzystać z różnych narzędzi, by ułatwić sobie część zadań. Nikt nie napisze za nas kodu, ale zdecydowanie łatwiej będzie zorganizować nam swoją pracę, komunikować się z zespołem oraz klientami za pomocą narzędzi dla programisty. Jakie są najpopularniejsze i najlepsze narzędzia dla programisty z których korzysta każdy pracujący w tym zawodzie? Jaki wpływ na naszą pracę ma nauka programowania? I jaki kurs programowania najlepiej zrobić?

Komunikacja w projekcie

Komunikacja jest najważniejsza podczas każdego projektu, by cała praca przebiegała gładko i zakończyła się sukcesem. Bardzo często zdarza się, że część lub cały zespół pracuje zdalnie, nie wspominając już o klientach, którzy mogą znajdować się w różnych lokalizacjach. Dlatego tak ważne są narzędzia dla programisty, które pomogą nam być na bieżąco i unikać nieporozumień. Oto kilka przydatnych narzędzi:

  • Slack jest to obecnie jedno z najpopularniejszych narzędzi na świecie. Daje ono możliwość trzymania całej komunikacji w jednym miejscu, tworzenie osobnych kanałów tematycznych oraz wiele innych rzeczy, które bardzo ułatwiają komunikację. Dodatkowo, Slack można zintegrować z wieloma innymi aplikacjami jak Trello, Google Drive, GitHub, Jira.
  • Zoom od niedawna bardzo zyskał na popularności jako aplikacja do wideokonferencji. Szczególnie dobrze sprawdza sie w przypadku zespołów, które pracują zdalnie. Posiada dużą ilość cennych funkcji, prezentacji, dzielenie ekranu, za pomocą czego łatwiej jest odbywać spotkania oraz omawiać projekty.

Zarządzanie projektem

Działając w projekcie bardzo ważne jest to, by każdy, kto przy nim pracuje wiedział co ma robić, a także, by rozumiał jak łączy się to z resztą zadań w danym projekcie i czym w tym samym czasie zajmują się inni. Do tego służą tego typu narzędzia:

  • Trello jest jednym z najprostszych narzędzi, które pozwala na prosty i przejrzysty sposób organizowania pracy całego zespołu, który ze sobą pracuje, a nawet niewielkiej firmie. Największą zaletą Trello jest to, że można spersonalizować przepływ zadań i plan calusieńkiego projektu. Poza tym wszystko działa i dzieje się w czasie rzeczywistym, dlatego na bieżąco wiadomo kto i czym się zajmuje.
  • Jira to bardzo silne narzędzie dla zespołu, który pracuje w metodykach zwinnych np. SCRUM. W tym momencie najbardziej znane i używane. Daje możliwość nie tylko na kontrolowanie w jednym miejscu całego projektu, ale także na działania każdego z członków zespołu. Dodatkowo posiada także narzędzia, które służą do pomiaru efektywności zespołu. Z tego narzędzia korzystają duże firmy IT w Polsce i na całym świecie.

Programowanie

Narzędzia dla programisty, które wspierają naszą pracę oraz pracę wszystkich członków zespołu w trakcie programowania są najważniejsze. Pomagają one unikać niechcianego bałaganu, sprawiają, że współpraca nad kodem jest jasna i sprawia tylko i wyłącznie przyjemność, a nauka programowania staje się prostsza. Oto kilka przydatnych do tego narzędzi:

  • Bitbucket jest to nakładka na repozytorium, która ułatwia współpracę w zespole, a także zarządzanie ścieżkami rozwoju oprogramowania. Jest kompatybilna z wieloma innymi narzędziami oraz pozwala na tworzenie wielu repozytoriów (publicznych oraz prywatnych).
  • Github jest to najbardziej podstawowe i najbardziej potrzebne znane narzędzie. Git jest niczym Facebook dla programistów. Narzędzia dla programisty są różne, ale to jest najważniejsze. Umożliwia ono dodawanie i przeglądanie setki tysięcy projektów, a także ułatwia współpracę i współdzielenie kodu. Dodatkowo zazwyczaj profil na GitHub zastępuje CV dla programisty. Z tego powodu rozpoczynając naukę programowania warto jest wybrać się na kurs git. Jeśli interesuje Cię kurs programowania i chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź ten kurs git i zdobądź potrzebną wiedzę: https://kursgita.pl

Każdy z programistów musi polegać głównie na swoich umiejętnościach, jednak warto jest poznać różne narzędzia dla programisty, które przyspieszają i znacznie ułatwiają pracę, a także pozwolą całkowicie uniknąć całemu zespołowi dodatkowego i niepotrzebnego stresu z tytułu opóźnień.