Materac piankowy czy sprężynowy – jaki wybrać?

materac-piankowy-czy-sprezynowy-jaki-wybrac

Duży wybór materacy sprawia, że każdy może wybrać model odpowiedni dla siebie. Ważne jest dopasowanie tego produktu do indywidualnych potrzeb i upodobań. Dzięki temu poprawi się jakość snu, a także wypoczynku w ciągu dnia, np. podczas oglądania telewizji czy czytania książki. Do wyboru są m.in. materace sprężynowe i piankowe. Zachęcamy do zapoznania się z ich charakterystyką. Na tej podstawie możesz zdecydować, który produkt sprawdzi się lepiej.

Materac powinien być dopasowany do własnych potrzeb oraz oczekiwań. Dlatego trudno jednoznacznie podpowiedzieć, który model będzie odpowiedni. Każdy klient powinien zapoznać się z charakterystyką poszczególnych produktów i samodzielnie zdecydować o zakupie.

Budowa i rodzaje materacy sprężynowych

Materace sprężynowe są znane i chętnie wybierane od wielu lat. Niektórzy kupują je wyłącznie ze względu na przywiązanie. Inni z kolei rezygnują z tych modeli, ponieważ kojarzą im się z brakiem komfortu. Produkowane jeszcze kilka lat temu materace sprężynowe rzeczywiście były niewygodne, a ich budowa utrudniała spokojny sen czy odpoczynek. Obecnie jednak tworzone są w zupełnie inny sposób, w związku z czym wyróżniają się wysoką jakością. Podstawę materacy sprężynowych stanowią oczywiście sprężyny. Na rynku dostępne są różne rodzaje tych produktów do spania. O jednym z nich mówi doradca klienta pracujący w sklepie z łóżkami Meblove24: Materace bonellowe są często wybierane przez klientów, zwłaszcza przez osoby o większej wadze. Cechuje je bowiem duża progresywność, a także elastyczność powierzchniowa. Zapewniają komfort wszystkim, niezależnie od masy ciała. Poza tym ich zaletą jest atrakcyjna cena.

Jeszcze większym zainteresowaniem cieszą się modele kieszeniowe, które wyróżniają się tym, że sprężyny zostały zamknięte w oddzielnych, materiałowych kieszonkach. W związku z tym nie wydają nieprzyjemnego dźwięku podczas przekręcania się w trakcie snu. Tym samym zapewniają spokojny i wygodny sen, nawet jeśli na jednym materacu wypoczywają dwie osoby. Wszystkie sprężyny pracują niezależnie, co stanowi największą zaletę tych materacy. Szczególnie polecane są one do łóżek małżeńskich.

Zalety materacy piankowych

Materace piankowe pojawiły się na rynku znacznie później niż materace sprężynowe, ale bardzo szybko zdobyły zwolenników. Dostępne są ich różne rodzaje, co sprawia, że klienci mogą dowolnie dopasowywać je do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. materace piankowe wysokoelastyczne, które cechuje wysoka sprężystość oraz świetna elastyczność punktowa. Zastosowanie w nich stref twardości zapewnia komfort snu oraz odpoczynku. Nie dochodzi bowiem do napięć mięśniowych, dzięki czemu całe ciało ma szansę się zregenerować. Materace tego rodzaju wyróżniają się także odpornością na odkształcenia.

Wśród materacy piankowych na uwagę zasługują również modele z pianką termoelastyczną, które dopasowują się do kształtu ciała leżących na nich osób. Tym samym zapewniają swobodny wypoczynek i całkowite rozluźnienie podczas odpoczynku czy snu. Takie produkty okazują się doskonałym wyborem głównie dla osób ze schorzeniami kręgosłupa, a także dla klientów w trakcie rehabilitacji. Ciekawą propozycję stanowią również materace lateksowe, wyróżniające się niesamowitą wytrzymałością. Poza tym cechuje je wysoka antyalergiczność i hipoalergiczność, w związku z czym są polecane głównie alergikom, ale również małym dzieciom.