Nowa poradnia okulistyczna Augustów

nowa-poradnia-okulistyczna-augustow

Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów, dlatego też należy otoczyć go szczególną troską. Obecny tryb życia sprzyja jednak wadom refrakcji, które w równym stopniu dotykają dzieci i dorosłych. Z tego powodu niezwykle ważna jest profilaktyka. Jeśli zaobserwowałeś problemy z prawidłowym widzeniem lub nieprawidłowości w obrębie gałki ocznej albo po prostu zbliża się czas wizyty kontrolnej, udaj się do sprawdzonego okulisty. Znajdziesz go w nowej poradni okulistycznej w Augustowie.

Jak często należy odwiedzać okulistę?

Częstotliwość wizyt u okulisty związana jest przede wszystkim z wiekiem i stanem zdrowia – wyjaśnia przedstawiciel poradni okulistycznej w Augustowie. Nie ulega jednak wątpliwości, że powinny być one na stałe wpisane w kalendarz każdego z nas, ponieważ im wcześniej zostanie wykryta wada, tym większe szanse na jej zatrzymanie, a nawet całkowite wyleczenie.

  • Badanie okulistyczne u dzieci – badanie okulistyczne wchodzi w skład badania bilansowego, podczas którego wykonywana jest rutynowa kontrola okulistyczna u dzieci, które skończyły rok, dwa oraz cztery lata. Rozpoczęcie nauki w szkole to kolejny etap, przed którym warto przeprowadzić badanie, a następnie powtórzyć je w III lub IV klasie. Jeśli okaże się, że dziecko nie ma problemów ze wzrokiem, warto odwiedzać okulistę przynajmniej raz na dwa lata. Jest to szczególnie istotne, kiedy dziecko wkroczy w wiek dojrzewania, ponieważ pojawiające się wtedy zmiany fizyczne mogą wpłynąć na ujawnienie się wad.
  • Badanie okulistyczne u dorosłych -zdrowe osoby dorosłe powinny odwiedzać okulistę również przynajmniej raz na dwa lata. Szczególną uwagę na swój wzrok powinni zwracać ludzie po ukończeniu czterdziestego roku życia. Dość często zdarzają się wtedy bowiem zaburzenia akomodacji i pogorszenie ostrości widzenia. W tym wieku można już mówić o starczowzroczności, która z pewnością jest powodem do wizyty w gabinecie okulisty.
  • Badanie okulistyczne u osób starszych – u osób, które ukończyły sześćdziesiąty rok życia znacząco wzrasta ryzyko wystąpienia zaćmy i jaskry. Jako, że są to choroby postępujące, które w pierwszym etapie mogą przebiegać bezobjawowo, warto regularnie kontrolować stan swojego wzroku, aby jak najszybciej je zdiagnozować i zastosować odpowiednie leczenie. W tym wieku dobrym nawykiem będzie więc rutynowa wizyta w gabinecie okulistycznym przeprowadzana raz do roku.

Zakres usług poradni okulistycznej w Augustowie

Poradnia okulistyczna w Augustowie to nowoczesna placówka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Prowadzi ona diagnostykę, profilaktykę i leczenie w następujących zakresach: wady wzroku, niedowidzenie i zez, retinopatia wcześniacza, stany zapalne oczu, urazy i ciała obce w oku, a także inne, rzadziej występujące problemy, dotyczące narządu wzroku. Pracownicy poradni to okuliści z dużym doświadczeniem i doskonałym podejściem do pacjenta. Dzięki temu, że mają oni do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt, diagnostyka prowadzona jest z najwyższą precyzją, co pozwala dobrać optymalne metody leczenia.

W poradni prowadzona jest diagnostyka schorzeń siatkówki za pomocą nowoczesnego tomografu plamki oka i nerwu wzrokowego. Urządzenie OCT pozwala wychwycić zmiany siatkówkowe w bardzo początkowym okresie i włączyć odpowiednie leczenie. Jest również pomocne w diagnostyce i monitorowaniu jaskry – funkcja analizy grubości włókien nerwowych siatkówki (GDX), możliwa jest też analiza morfometryczna tarczy nerwu wzrokowego – funkcja HRT.

Oprócz tego w poradni okulistycznej w Augustowie prowadzone są inne badania wzroku, spośród których do najpopularniejszych należą:

  • badanie ostrości wzroku,
  • badanie refrakcji oka wykonywane komputerowo,
  • pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego,
  • badanie dna oka,
  • w zależności od potrzeb mogą być także potrzebne dodatkowe badania za pomocą specjalistycznej aparatury, takiej jak komputerowa tomografia oka, USG, perymetria czyli badanie pola widzenia, lub badanie kątów zeza.

Nowa poradnia okulistyczna w Augustowie to nowoczesna placówka, w której zarówno dzieci, jak i dorośli mogą skorzystać z najnowocześniejszych metod diagnostyki i leczenia licznych schorzeń narządu wzroku.