Opieka stomatologiczna jako rozwiązanie dla firm

W dobie ogromnej konkurencyjności na rynku pracy, aby pozyskać do firmy najlepszych specjalistów, należy ich do siebie skutecznie przekonać. Satysfakcjonujące zarobki i dobre warunki pracy często nie są już wystarczające. Od kilku lat wiele firm stosuje benefity pozapłacowe, stanowiące dodatkowy czynnik motywacyjny – zarówno podczas rekrutacji, jak i w trakcie samego zatrudnienia. Jednym z takich świadczeń może być opieka stomatologiczna. Dlaczego warto na nią postawić?

Nowoczesne benefity pozapłacowe jako czynnik motywacyjny

Jak wspomnieliśmy już we wstępie, wiele firm zmaga się z trudnościami w pozyskiwaniu wartościowych i doświadczonych pracowników (a także z ich zatrzymaniem na dłużej). Stąd zatrudnianie, a później – odpowiednie motywowanie, stanowią ogromne wyzwanie dla pracodawców. Jasnym jest, iż nieustannie bardzo ważna jest wysokość wynagrodzenia i ogólne warunki pracy, jednak świadczenia pozapłacowe odgrywają coraz ważniejszą rolę. Wiele firm popełnia błąd, oferując losowe benefity, których pracownicy wcale nie potrzebują. Kluczem do sukcesu jest więc nie tylko samo oferowanie, ale również odpowiedni dobór świadczeń pozapłacowych. W tym celu można posiłkować się researchem, badaniami albo po prostu – rozmową z pracownikami. Od lat firmy oferują pracownikom benefity w postaci pakietów prywatnej opieki medycznej, karnetów na siłownię, udostępniania samochodu służbowego czy wyjazdów integracyjnych – stały się już one standardem. Aby się wyróżnić, warto skorzystać z rzadziej oferowanych, ale bardzo pożądanych benefitów. Jednym z nich jest prywatna opieka stomatologiczna.

Opieka stomatologiczna dla firm – dlaczego warto?

Pakiet prywatnej opieki stomatologicznej może pomóc firmie pozyskać świetnych specjalistów i zatrzymać ich na dłużej. W tym celu warto skorzystać z rozwiązań szytych na miarę przez najlepsze kliniki, takie jak chociażby Eurodent. Opieka stomatologiczna dla firm zawsze stanowi indywidualne rozwiązanie, dostosowane do potrzeb i możliwości konkretnej firmy, jak również ilości zatrudnionych pracowników. Pakiet takich usług umożliwia korzystanie z opieki stomatologicznej pracownikowi oraz członkom jego rodziny. Korzyści z takiego rozszerzonego pakietu medycznego ma zarówno pracownik, jak i pracodawca. Pierwszy otrzymuje szeroki i darmowy dostęp do wizyt u stomatologa, dzięki czemu zachowuje w zdrowiu uzębienie i dba o profilaktykę, co bezpośrednio przekłada się na dobre samopoczucie i zdrowie (nie każdy jest w stanie poświęcić prywatne środki na leczenie, które nie raz bywa bardzo kosztowne). Pracodawca z kolei zyskuje zmotywowanego pracownika, który ma poczucie, że firma dba o jego potrzeby. Pracownicy korzystający z opieki stomatologicznej, fundowanej przez miejsce zatrudnienia, zyskują priorytet przy rezerwacji wizyt, szereg bezpłatnych usług i wiele przyjaznych rabatów (np. na usługi niezwarte w pakiecie firmowym).