Prezent dla kobiety w ciąży: wyjazd do SPA nad morzem

prezent-dla-kobiety-w-ciazy-wyjazd-do-spa-nad-morzem

Oczekiwanie na narodziny dziecka to wyjątkowy czas w życiu kobiety, który powinien upłynąć w spokojnej atmosferze. Aby przyszła mama mogła kompleksowo o siebie zadbać i gruntownie wypocząć, warto podarować jej voucher na pobyt w luksusowym hotelu SPA. Najlepiej na kierunek takiego wyjazdu wybrać morze – spacery po nadbałtyckich plażach nie tylko pomagają się odprężyć, ale przede wszystkim są bezpieczne dla kobiet ciężarnych.

Masaż i zabiegi SPA dla kobiet w ciąży

Podczas ciąży ciało kobiety zmienia się, a radosne wyczekiwanie porodu czasami ustępuje miejsca nadmiernemu napięciu emocjonalnemu i dużemu stresowi. Przyszłe mamy mogą zmagać się z różnego rodzaju dolegliwościami zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej – niepokój, problemy ze snem lub wahania nastroju towarzyszą wielu ciężarnym. Oprócz kompleksowej opieki lekarskiej warto więc zapewnić kobiecie spodziewającej się dziecka chwile tylko dla siebie, w trakcie których będzie mogła się wyciszyć. Miejscem maksymalnie sprzyjającym relaksowi jest hotel SPA, dlatego właśnie voucher na pobyt w takim obiekcie stanowi idealny upominek dla przyszłej mamy.

W profesjonalnych strefach wellness kobiety w ciąży mogą skorzystać z zabiegów przeprowadzanych przez doświadczonych masażystów i fizjoterapeutów, ponadto do ich dyspozycji pozostają wykwalifikowane kosmetyczki. Personel chętnie doradzi, jakie zabiegi są wskazane w tym wyjątkowym czasie. Dobrym wyborem powinny być klasyczne masaże rozluźniające z elementem aromaterapii oraz rytuały pielęgnacyjne na twarz i dekolt (oczyszczające, nawilżające, rozświetlające). Zadbanie o wygląd fizyczny na pewno pozytywnie wpłynie na samopoczucie.

Czy w ciąży warto wyjechać nad morze?

Ciąża nie jest chorobą, niemniej jednak w tym szczególnym okresie należy na siebie uważać – w związku z tym wymagające aktywności lepiej zastąpić długimi spacerami po malowniczych okolicach. Chociaż krótkie wakacje nie powinny zaszkodzić, wyjazd zawsze warto skonsultować z lekarzem. Świetnym pomysłem jest połączenie wizyty w SPA z urlopem nad morzem – Bałtyk zachwyca przez cały rok, a białe, piaszczyste plaże to doskonała sceneria na spokojne piesze wędrówki.

Pracownik Amber Hotelu z Gdańska wspomina o jeszcze jednej korzyści wynikającej z nadmorskich spacerów: Nadbałtyckie kurorty są chętnie odwiedzane przez kobiety w ciąży zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy w powietrzu występuje wysokie stężenie jodu. Pobyt nad morzem pomoże skutecznie uzupełnić niedobory tego pierwiastka w organizmie.

Voucher do SPA nad morzem powinien ucieszyć każdą przyszłą mamę – to znakomity pomysł na prezent od męża, rodziców czy przyjaciół. Możliwość odpoczęcia i oderwania się od codziennej rutyny oraz skorzystania z różnych zabiegów pozwoli zregenerować siły przed kolejnymi tygodniami ciąży i porodem.