Serum i odżywka do rzęs – co warto o nich wiedzieć?

Piękne, gęste i długie rzęsy to marzenie  niejednej kobiety. Osiągnięcie takiego efektu, wymaga zastosowanie odżywki bądź serum do rzęs wysokiej jakości. Jakie właściwości powinny one wykazywać? Na co wskazuje ulotka preparatu do rzęs?

Serum do rzęs – działanie i aplikacja

Serum do rzęs należy stosować dwa razy w ciągu dnia. Dobrze aplikować preparat rano i wieczorem na cebulki włosków rzęs. Zaleca się nałożyć preparat na ówcześnie oczyszczoną skórę powiek. Po czterech tygodniach stosowania dobrej jakości serum do rzęs zauważalne są pierwsze efekty w postaci ich wydłużenia i wzmocnienia. Serum do rzęs należy nakładać specjalnie przeznaczonym do tego aplikatorem, który po każdym zastosowaniu należy wytrzeć.

Obecne na rynku sera do rzęs różnią się ceną oraz składem. Przeważnie zawierają one oleje roślinne, ekstrakty, substancje syntetyczne oraz witaminy. Warto wiedzieć, iż sera do rzęs sprzedawane w aptekach i drogeriach są przebadane przez dermatologów i uznane za niezagrażające zdrowiu. Popularnym i rekomendowanym serum do rzęs jest oceanic long 4 lashes, który cechuje się wysoką jakością i skutecznością.

Właściwości odżywki do rzęs

Odżywka do rzęs posiada wiele cennych właściwości. Dzięki właściwie dobranym składnikom przeciwdziała ona wypadaniu rzęs przy jednoczesnym pobudzeniu ich do szybkiego odrostu. Poza tym preparat odznacza się działaniem regenerującym i wzmacniającym. Przywraca rzęsom zdrowy wygląd oraz sprawia, że są one gęstsze, dłuższe i mocniejsze. Lekka i żelowa konsystencja preparatu nie skleja rzęs ani ich nie obciąża.

Na co wskazuje ulotka odżywki do rzęs

Ulotka odżywki do rzęs zawiera ważne informacje dla osób korzystających z preparatu. Opisane są w niej m.in. właściwości produktu, jego składniki, jak również zastosowanie, przeznaczenie i uwagi. Zawiera również informacje dotyczące składu produktu, gdzie wskazuje na wiele dobroczynnych substancji, które oddziałują na rzęsy. Takimi substancjami czynnymi mogą być m.in. biotinyl-GHK, kreatyna oraz molekuła Regen7.

Ulotka preparatu do rzęs zawiera również informację o jego właściwościach i przeznaczeniu. Produkt występuje w formie lekkiego żelu, który sprawnie i szybko się wchłania oraz zawiera aplikator (pędzelek ułatwiający precyzyjne nałożenie odżywki).

Odżywka do rzęs – sposób użycia i wskazania

Ulotka produktu zawiera także informacje dotyczące jego zastosowania. Preparat powinien być nałożony na rzęsy wieczorem, po ówczesnym demakijażu okolic oczu – na suchą i czystą skórę. Przed aplikacją należy zdjąć szkła kontaktowe. Niewielką ilość odżywki zaleca się nanieść  na skórę brwi, bądź na skórę powiek – tuż u nasady rzęs. Warto wiedzieć, iż odżywki nie nie powinno się spłukiwać. W sytuacji dostania się do oczu zaleca się dokładnie obmyć je wodą. Producenci sugerują, iż produkty tego typu mogą być stosowane w sposób ciągły.

Preparat zalecany jest w przypadku:

  • nadmiernego wypadania i przesuszania brwi oraz rzęs,
  • osłabienia, cienkich i delikatnych brwi i rzęs,
  • pielęgnacji, po zakończonej chemioterapii,
  • zniszczonych i wymagających regeneracji brwi i rzęs.