Używane wózki widłowe – czy to się opłaca?

uzywane-wozki-widlowe

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiegokolwiek większego magazynu bez wózka widłowego. Okazuje się natomiast, że to tylko jedno z wielu miejsc, w których korzysta się z tego typu pojazdów. Jednak jakie wózki wybierać? Czy dobrym pomysłem jest zakup używanych wózków widłowych? A może lepiej nieco dopłacić i kupić nowy wózek? Sprawdźmy to!

Używane wózki widłowe, czyli niższa cena

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że używane wózki widłowe często są o wiele tańsze. Różnica w cenie zwykle jest w tym przypadku bardzo duża. Sytuacja wygląda podobnie jak z samochodami osobowymi. Zaraz po wyjeździe z salonu auto znacznie traci na wartości. Podobnie jest z wózkami widłowymi. Różnica jest widoczna już przy jednym wózku. Natomiast kupując całą flotę, można odczuć ją jeszcze mocniej.

Czy używane wózki są sprawne?

Zatem w kwestii tego, że używane wózki widłowe są tańsze, nie ma żadnych wątpliwości. Jednak czy niższa cena nie oznacza krótszej trwałości? Czy używany wózek będzie w ogóle działał sprawnie? Otóż nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, na jaki egzemplarz wózka trafimy.

Wcześniej wspomnieliśmy, że wózek widłowy traci na wartości już po wyjeździe z salonu. Jednocześnie jest wtedy nadal bardzo dobrym, sprawnym wózkiem. Innymi słowy, możliwy jest zakup bardzo dobrego wózka widłowego po niskiej cenie. Niemniej na rynku nie brakuje też firm, oferujących stare wózki z mocno wyeksploatowanymi podzespołami. W takim przypadku lepiej zrezygnować z zakupu.

Znajdź sprawdzonego sprzedawcę

Sprawa wydaje się prosta – używane wózki widłowe to dobry wybór pod warunkiem znalezienia jakościowego sprzętu. Dlatego też zalecamy, aby zakupów dokonywać tylko u sprawdzonych sprzedawców, którzy oferują jakościowe produkty. Jednocześnie niektórzy sprzedawcy prowadzą własne serwisy wózków. W takim przypadku nawet jeśli wózek ulegnie awarii, zostanie naprawiony. Optymalnym rozwiązaniem jest zakup wózka z gwarancją – w takiej sytuacji nie trzeba ponosić żadnych kosztów ewentualnych napraw.

Zapraszamy po więcej informacji: używane wózki widłowe Poznań.