W czym będzie nam najcieplej zimą?

producent dzianin bawełnianych

Kiedy temperatury za oknem spadają pojawia się w naszych głowach dylemat, co ubrać, żeby utrzymać ciepło. Zimowe ubrania, poza ogrzewaniem nas, dbają także o ochronę przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi – arktycznym wiatrem czy deszczem. Jakie dzianiny sprawdzą się na zimę?

Które materiały ogrzeją nas najbardziej?

Zimową porą bezkonkurencyjna okazuje się wełna. Obecnie na rynku dostępne są wełny nie tylko pochodzące z sierści owiec, ale także wielbłądów czy kóz. Niezależnie jednak od swojego pochodzenia, wełna, okazuje się zdecydowanie najcieplejszym wyborem. Wynika to przede wszystkim z jej właściwości. Jest ona doskonałym izolatorem, dzięki czemu pomaga utrzymywać optymalną temperaturę ciała. W zimę świetnie sprawdzą się także polarowe wyroby. Polar wytwarza się z poliestru, który posiada znakomite właściwości izolacyjne. Dodatkowo jest higroskopijny oraz wspomaga cyrkulację powietrza. Podczas ujemnych temperatury dobry wyborem będą także wyroby kaszmirowe lub te posiadające puch.

Różnice między dzianiną a tkaniną

Niewiele osób wie, że dzianina i tkanina to nie to samo, choć pojęcia te są często mylone. Różnią się one od siebie sposobem wyrabiania. Tkanina powstaje poprzez krzyżowanie dwóch rodzajów nici – osnowy i wątku. Z kolei dzianina tworzona jest z jednej nici, która formowana jest w oczka. Choć większość materiałów jest uniwersalna, jak bawełna czy wełna, więc sprawdzi się jako dzianina i jako tkanina, to sposób splotu nie pozostaje bez znaczenia dla właściwości gotowego wyrobu. Dzianiny są zdecydowanie bardziej rozciągliwe i wygodniejsze niż tkaniny, dlatego używa się je do produkcji bawełnianych dresów, bluz czy koszulek. Tkaniny zaś wybiera się głównie w produkcji eleganckich ubrań takich jak garnitury, koszule czy marynarki.

Czym charakteryzuje się dobrej jakości producent dzianin bawełnianych?

Producent dzianin bawełnianych powinien przede wszystkim posiadać duże i wyposażane w nowoczesne technologie zaplecze produkcyjne. Dzięki temu możemy mieć pewność, że produkcja odbywa się w sposób, który minimalizuje negatywny wpływ na środowisko lub całkowicie go eliminuje. Najnowszej generacji maszyny to także gwarancja bezpieczeństwa pracowników. Przed wyborem producenta warto zwrócić uwagę jakie posiada certyfikaty i atesty. Każdy producent dzianin bawełnianych powinien używać tylko wysokiej klasy materiałów, które zawierają wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.