W jakie akcesoria powinni zaopatrzyć się przyszli rodzice?

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to zwykle duża przyjemność, ale też spory wydatek. Młodzi rodzice nie wiedzą jeszcze, co na pewno im się przyda i często robią zbyt duże zakupy. Niektóre akcesoria warto mieć nawet na wszelki wypadek, aby nie stresować się później i bezpiecznie opiekować swoim maleństwem.

Kąpiel i codzienna pielęgnacja

Każde dziecko wymaga kąpieli, dlatego plastikowa wanienka i dobry termometr do mierzenia wody to absolutne minimum. Dziś dostępne są bardzo wygodne rozwiązania – na przykład wanienki z wbudowanym termometrem, który pokazuje, czy woda jest odpowiednia dla maluszka oraz stojaki, dzięki którym dziecko można kąpać na stojąco w łazience, bez konieczności pochylania się. Pediatrzy zalecają, aby w przypadku najmłodszych dzieci stosować jak najmniej kosmetyków. Warto więc postawić na te w pełni naturalne, takie jak emolienty oparte na naturalnych olejach roślinnych. Takie kosmetyki są bezzapachowe, nie zawierają też substancji koloryzujących ani parabenów. Są w pełni bezpieczne i nie uczulają. Do pielęgnacji przyda się również balsam do ciała, krem na odparzenia, czy nożyczki do paznokci, które są specjalnie zaprojektowane, aby nie miały ostrych zakończeń.

Akcesoria na wypadek pierwszej infekcji

Nawet najbardziej zadbany maluszek może się przeziębić. Zwykle niezbędna jest wizyta u pediatry, który postawi odpowiednią diagnozę. Przyszli rodzice mogą jednak z powodzeniem zaopatrzyć się w inhalator Pic Solution, inhalator Philips lub inhalator Microlife, które są niezwykle pomocne, kiedy zaatakowane są drogi oddechowe. Lekarze coraz częściej zalecają właśnie inhalacje, zamiast leków stosowanych doustnie. Niezbędny jest również aspirator, przy pomocy którego można skutecznie pozbyć się kataru i udrożnić dziecku nosek. Ciekawym rozwiązaniem są aspiratory, które można podłączać do odkurzacza. Siła ssąca jest znacznie większa, niż w przypadku ust rodzica, dzięki czemu kataru pozbywamy się szybciej.

W każdym domu, w którym mieszka małe dziecko niezbędny jest dobry termometr, najlepiej elektroniczny. Każda infekcja, ząbkowanie, czy ból brzuszka może objawiać się właśnie podwyższoną temperaturą ciała. Nie da się jej zmierzyć na oko, dlatego taki dokładny i szybko działający sprzęt będzie pomocny.

Niezbędne tekstylia i dodatki

W sklepach można znaleźć bardzo szeroką gamę różnego rodzaju kocyków, otulaczy, kołderek, rożków i innych produktów. Warto wybrać dwa produkty i odczekać, ponieważ dopiero z czasem rodzice przekonują się, co jest im tak naprawdę potrzebne. Poza tym, tego typu akcesoria doskonale nadają się na prezent od dziadków, czy cioć i wujków. Na pewno warto rozważyć zakup praktycznych pieluszek bambusowych, z których można korzystać na spacerach, czy podczas wizyty u lekarza. Są lekkie, bardzo przewiewne i nie wywołują żadnych podrażnień u dziecka. Naturalny materiał jest bardzo przyjemny i delikatny w dotyku dla skóry maluszka.