Wypalenie, stres, przepracowanie…

Stres, przepracowanie … Praca nie zawsze jest korzystna dla zdrowia. Naucz się dostrzegać znaki ostrzegawcze wypalenia zawodowego lub wypalenia zawodowego. Działając na wielu dźwigniach unikniesz wypalenia.

Wypalenie zawodowe ma różne przyczyny: przepracowanie , stres, przesadny perfekcjonizm, szkodliwe zarządzanie… Ale skąd wiesz, że wypalenie może nie być bardzo odległe lub już zainstalowane? Oto 3 znaki, które powinny skłonić Cię do myślenia.

1. Nie masz już energii

Charakterystyczne jest wrażenie noszenia ogromnego ciężaru, który wzrasta z każdą nową misją. Na początku weekendy zapewniają spokojny odpoczynek. Ale na dłuższą metę ostatecznie zapominamy o spadku tonu, podczas gdy ciało wysyła niepokojące sygnały.

Co można zrobić: uprawiać aktywność fizyczną jest wielki zawór bezpieczeństwa. Sportowcy są nie tylko mniej zmęczeni, ale także mają lepszą zdolność koncentracji. Aby zachować sen i ułatwić zasypianie, wyłącz komputer i wszystkie ekrany tak szybko, jak to możliwe, pod koniec dnia. We wszystkich przypadkach konsultacja lekarska zidentyfikuje możliwą patologię wyjaśniającą to zmęczenie.

2. Tracisz pewność siebie

Po dużym zainwestowaniu w swoją pracę straciłeś całą motywację . To, co kiedyś było pasją, nie jest już silnikiem. Ludzie najbardziej zagrożeni są na ogół najbardziej sumienni. Aby nadać nowe znaczenie codziennym zadaniom, będziesz musiał wydostać się z tej autodestrukcyjnej spirali .

Co możesz zrobić: podsumuj swój dzień. Pozytywnie, co byś zatrzymał? Miły kontakt, gotowy plik? Jednocześnie przejrzyj to, co waży cię najbardziej: Ciężar obowiązków administracyjnych i telefonicznych lub niewierność może sprawić, że dana osoba będzie wątpić w jej zasadność. To dzięki ustaleniu priorytetów i ustaleniu  limitów (harmonogramów, dopuszczalnego obciążenia itp.) Będziesz w stanie zmniejszyć ciężar.

3. Stajesz się cyniczny

Nie wspierasz już swoich kontaktów, bez względu na to, czy są to koledzy, klienci czy pacjenci. Na przykład wśród opiekunów przejawia się to brakiem empatii i słuchania. Zasadniczo dana osoba zaprzecza tego rodzaju zachowaniu . To jego świta budzi alarm.

Co możesz zrobić: solidarność i wsparcie ze strony kolegów to twoje najlepsze atuty. „Jeśli zostaniesz sam, nic nie powstrzyma twoich negatywnych myśli. Inne nie zawsze są czynnikiem wypalającym. Mogą również działać ochronnie. Musisz spróbować wyjść z klasycznych wzorców nieufności i zaufania. Najgorszą konsekwencją wypalenia byłoby podejrzenie . Odtąd niechętnie wszystko. Odbicie będzie wtedy trudniejsze.