Znani hakerzy-czym zasłynęli i jak ich złapano

We wszechświecie technologicznym hackowanie lub haker jest powszechnie określany jako osoba doskonale sprawna w programowaniu komputerowym – wykwalifikowany ekspert komputerowy, który wykorzystuje swoje umiejętności techniczne do przezwyciężania problemów napotykanych przez system. Początkowo wymyślony na początku lat 60. w MIT w programach językowych, termin „haker” był uprawnieniem do inteligencji i sprytu dla tych, których ciekawość nie miała granic.

Ich pragnienie wiedzy rozwinęło technologię „hakowania”, której celem było wyłącznie zrozumienie funkcjonalności i działania maszyny, tak jak zrozumienie osoby. Ci szanowani hakerzy mogli dosłownie „przejrzeć” komputer, rozpoznać go i przeanalizować.
Co więcej, hakerzy komputerowi mogą zdemontować istnienie systemu i złożyć go ponownie po dokładnym monitorowaniu i wyrozumiałości, jak maniak. Wszystko zaczęło się jednak rozwijać w wyjątkowym kierunku na początku lat 80. dzięki świadomości mediów i kryminalizacji. Kim są najbardziej znani hakerzy? Czytaj!

We współczesnym świecie niewielka grupa nadal odnosi się do hakerów jako osób żyjących z nieugiętym pragnieniem wiedzy o komputerach. Społeczność hakerów jest teraz podzielona na hakowanie etyczne, które jest przeznaczone dla komputerowych guru, którzy podejmują ekspansywne, prawnie dozwolone kroki, aby zabronić; i nieetyczne etyczne hakowanie, powszechnie określany termin stulecia, określający wioskę ludzi, którzy wykorzystują swoją postępową wiedzę w nielegalnej i pozagospodarczej działalności, czyniąc z nich przestępców instytucjonalnych i podlegających karom prawnym – zwanych również „czarnymi czapkami” hakowania w celu bezpieczeństwa, tę część ludzi należy tak naprawdę nazwać krakersami, którzy włamują się do systemu i używają go samolubnie.
Niezależnie od tego, jaka jest technika zastosowanych terminów, media i społeczeństwo są w pełni świadome hakowania, jego korzyści i szkód. A w wymienionych poniżej zakładkach, przyjrzymy się bliżej legendom, które wykorzystywały hakowanie do nieokreślonego poziomu dokładności, co sprawia, że ​​zastanawiasz się, czy powinieneś docenić czy przekląć ich mózgi.

5 najsławniejszych hakerów, którzy w końcu zostali złapani.

Albert Gonzalez

Po zakupie swojego pierwszego komputera w wieku 12 lat Gonzalez włamał się do NASA w wieku 14 lat. W szkole był powszechnie przypisywany jako „niespokojny” lider stowarzyszenia kujonów komputerowych. Stając się mózgiem grupy hakerów o nazwie ShadowCrew w wieku 23 lat, która wykorzystywała wąchanie pakietów i handel logami do kradzieży numerów kart kredytowych i odsprzedawania ich w celu uzyskania korzyści pieniężnych, Gonzalez z powodzeniem zhakował i sprzedał 1,7 miliona numerów kart kredytowych.

Podczas współpracy z TJX Companies oszukał ich i ukradł 45,5 miliona numerów kart kredytowych w okresie 18 miesięcy, kończącym się w 2007 roku. Firma stanęła wobec wstydliwego wstydu, nieświadoma skandalu, który miał miejsce w 2006 roku, podczas gdy tak naprawdę był wszedł do akcji w lipcu 2005 roku i od tamtej pory jest jednym z najbardziej znanych hakerów znanych z kradzieży cybernetycznej.

Ataki te były kontynuowane przez hack Heartland Payments System oraz dwie inne niezidentyfikowane firmy, podczas których funkcjonował pod „osłoną po operacji Rich Rich or Die Tryin '”, po czym został aresztowany i skazany na 20 lat więzienia.

Dark Dante alias Kevin Poulsen

Najsłynniejszy haker Po zwolnieniu z więzienia w 1995 r. Poulsen w zabawny sposób zrekonstruował swoje myślenie i został dziennikarzem, rozpoczynając pracę w firmie zajmującej się badaniami bezpieczeństwa, SecurityFocus. Następnie w 2005 r. Został starszym redaktorem Wired News. W 2006 r. Pomógł w aresztowaniu 774 przestępców seksualnych na popularnej wówczas sieci społecznościowej MySpace.

Jego zbrodni nie można jednak zapomnieć (w rzeczywistości nie można ich zapomnieć). W 1990 roku, wykorzystując swój intelekt o telefonach, włamał się na linie telefoniczne KIIS-FM w stacji radiowej w Los Angeles i ogłosił, że będzie 102. rozmówcą, który otrzyma nagrodę Porsche po szczęśliwym losowaniu.

Jego ciekawość zabiła kota, gdy żartobliwie wykorzystał komputery federalne FBI, po których urzędnicy zaczęli polować na Mrocznego Dantego. Ukrył się tam, gdzie po tym, jak został aresztowany i skazany na 5 lat więzienia, które sumiennie spełnił i osiągnął odkupienie.
Tyle za 15 minut rozpoznania!

Jonathan James

Dość pusta opowieść prowadząca do niedowierzania w systemie wymiaru sprawiedliwości w kraju. James był amerykańskim hakerem wysłanym do sądu dla nieletnich w wieku 16 lat, ponieważ uzyskał dostęp do poufnych informacji dotyczących NASA. Przekłamując nieautoryzowany dostęp do danych pracowników i przydatne informacje o kodzie źródłowym o wartości 1,7 miliona dolarów, James naruszył przepisy bezpieczeństwa, podczas gdy on „wygłupiał się w młodości”, zgodnie z anonimowym wywiadem PBS. Chciał, aby te informacje pozwoliły zrozumieć, jak działa Międzynarodowe Centrum Kosmiczne. NASA musiała zamknąć swoje sieci na trzy tygodnie, aby faworyzować śledztwo.
Początkowo nie został aresztowany. James został zawieszony na okres próbny przez sześć miesięcy, biorąc pod uwagę, że był nieletni, ograniczony do rekreacyjnego korzystania z komputera. Mimo to zbuntował się nieświadomie i został skazany na więzienie, gdy miał szesnaście lat.

Jego historia kończy się niepokojąco. James popełnił samobójstwo w młodości, kiedy został skazany za przestępstwo, którego nigdy nie popełnił. W notatce samobójczej wspomina, że ​​nie wierzył w wymiar sprawiedliwości i że list, który napisał, powinien służyć jako niegrzeczne przebudzenie. „Straciłem kontrolę nad tą sytuacją i to mój jedyny sposób na odzyskanie kontroli” – napisał. James został oskarżony o bycie autorem ataków na dom towarowy, które dotyczyły bezpieczeństwa wielu klientów. Nie stał się najsławniejszym hakerem wszech czasów, biorąc pod uwagę tragiczne zakończenie i problemy z prywatnością.

Kevin Mitnick

Dla Mitnicka hakowanie było wyzwaniem; gra, w której miał udowodnić, że jest lepszy od drugiego. Jego próba pokazania swoich możliwości pojawiła się jako konkurencja dla Tsutomu Shimomury w FBI. W wesoły dzień Bożego Narodzenia w 1994 r. Mitnick włamał się do osobistej sieci Shimomury i zaczął go rzucać. Jak idealna gra z niewypowiedzianymi zasadami, Shimomura i Mitnick rozmawiali o turnieju z niezachwianą gorliwością.
Na każde działanie Mitnicka jego nemezis wywołuje absolutną reakcję. Zbyt wielu przeciwko jednemu, który włączył FBI do informacji o Shimomurze, Mitnick został ponownie aresztowany pod zarzutem urzędnika FBI. Jeszcze raz, ponieważ on, jako 16-letni chłopak włamał się do DEC, kradnąc oprogramowanie warte 1 milion dolarów. Skazany na pięć i pół roku, Mitnick został zwolniony z więzienia z absurdalnie uczciwego powodu, że mógł zostać białym kapeluszem w agencjach bezpieczeństwa. Od tego czasu jest założycielem Mitnick Security Consulting.

Robert Morris

Twórca „Morris Worm” Robert Tappan Morris jest synem Roberta Morrisa, uznanego informatyka w Bell Labs, a następnie w NSA. Będąc na Uniwersytecie Cornell, opracował robaka, którego podstawową funkcją było racjonowanie Internetu. Ten program miał fatalną wadę: był zaraźliwy. A komputery mogą być obficie zainfekowane. W ten sposób, po zwolnieniu funkcjonalności tego programu, rozprzestrzeniał robaka, który skalał ponad 6000 komputerów, w jednej chwili! To ciągle spowalniało działanie komputera i powodowało, że ci, którzy mieli fatalne życie, mieli ostatni oddech.

Uznanie, że jest właścicielem takiego robaka, spowodowało naruszenie Ustawy o oszustwach i nadużyciach komputerowych w Stanach Zjednoczonych, która uwięziła go w zawieszeniu na 3 lata, 400 godzin pracy społecznej i grzywnę w wysokości 10500 USD.
Morris jest obecnie profesorem w MIT Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory.